Санкції є лише одним з інструментів тріади для перемоги над РФ, — Бураковський

11 січня 2025 р. 20:50

11 січня 2025 р. 20:50


Російські компанії “Газпром нафта” і “Сургутнафтогаз”, проти яких запровадили санкції США і Велика Британія, є високотехнологічними компаніями й не можуть існувати без західних технологій. Про це сьогодні, 11 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.

“Газпром нафта” і “Сургутнафтогаз” входять до трійки найбільших підприємств Російської Федерації. Це вертикально-інтегровані компанії. У них є власні родовища, вони займаються видобутком і переробкою нафти, і її торгівлею.

Причому “Газпром нафта” і “Сургутнафтогаз” не можуть існувати без західних технологій, тому санкції для них дуже болючі. У тієї ж “Газпром нафти” на початок повномасштабної війни близько 60% свердловин, які вона бурила на своїх родовищах, були високотехнологічними. За цим показником “Газпром нафта” посідає перше місце серед російських нафтових компаній.

“І коли таку компанію шляхом санкцій відрізають від зовнішніх ринків, відрізають від отримання послуг тих же американських і британських компаній, які постачають відповідні технології, обладнання, це обрубує щупальця “Газпром нафти”. А ця компанія має велику кількість фіалів і підприємств не тільки в Росії, а в усьому світі. І сьогодні йдеться про санкції проти компаній-відгалужень — філій “Газпром нафти” в Киргизстані, в Люксембурзі та в багатьох інших країнах. Це дійсно дуже жорсткий, комплексний удар”, — зазначив Бураковський.

На перший час у підсанкційних компаній зберігатиметься певний запас міцності, також вони намагатимуться обходити обмеження. Тому надалі потрібно розширювати санкції та посилювати моніторинг за їх виконанням.

“Санкції мають іти хвилями, особливо проти компаній, які видобувають і реалізують газ, нафту на зовнішньому ринку і приносять реальні гроші Російській Федерації для фінансування військового бюджету. Кожна санкційна хвиля має наздоганяти попередню, йти далі. І запроваджені США та Британією санкції показують, що з енергетичним сектором Російської Федерації можна і потрібно боротися, щоб зупинити цього агресора”, — продовжив економіст.

Санкції мають бути комплексними, різноманітними та численними, зачіпати різні сектори економіки РФ.

“Санкційні рішення, санкційна політика мають бути взаємопов’язані в рамках головного завдання — підірвати можливість Російської Федерації вести бойові дії. Зрозуміло, що тільки санкціями це завдання не вирішити. Санкції — це один з інструментів тріади: економічний тиск на РФ, військова допомога Україні та забезпечення української економічної стійкості. На мою думку, це є основою для перемоги не просто України, а перемоги всього демократичного світу над “віссю зла” — Іран, Північна Корея і на чолі з Російською Федерацією”, — підкреслив Бураковський.

Як повідомлялося раніше , 10 січня США оголосили про нові санкції проти російських нафтосервісних компаній. Під обмеження також потрапили танкери, які займаються перевезенням нафти, і низка фізичних та юридичних осіб, пов’язаних із російським експортом нафти.

Слідом за США санкції проти російських компаній “Газпром нафта” і “Сургутнафтогаз” уперше ввела Велика Британія. Обмеження вдарять по доходах Росії від продажу нафти, оскільки щодня “Газпром нафта” і “Сургутнафтогаз” видобувають понад 1 млн барелів нафти, що приносить їм дохід у 23 млрд доларів на рік.

Санкції є лише одним з інструментів тріади для перемоги над РФ, — Бураковський

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua