вологість:
тиск:
вітер:
Як ЗСУ вдосконалюють свої навички в тактиці на передовій — репортаж із тренувань (ВІДЕО)
Військовослужбовці на лінії фронту, попри бойові завдання, багато часу приділяють тренуванням. Вважають це запорукою успіху бойових операцій. Нині, коли формат військових дій значно змінився, погодні умови вже не відіграють великої ролі та не знижують темп наступу противника. Тому постійні заняття з тактики стають необхідними. Як у ЗСУ вдосконалюють свої навички, розповідає FREEДOM .
“Зима завжди уповільнювала бойові дії. Але в сучасному ХХI столітті, мені здається, це тільки техніка уповільнює. А зараз у росіян загалом техніки не так багато. Вони штурмують, як правило, піхотою”, — розповідає військовослужбовець ЗСУ з позивним “Брага”.
І дронами. Ударних безпілотників — сотні на кожному напрямку лінії фронту. Як противника, так і української армії. Щоб успішно відбивати атаки, Сили оборони постійно шукають нові підходи для ведення бою з мінімальними втратами.
“Постійно щось придумують нове. Еволюція відбувається швидко, так. І це все доводиться витримувати піхоті. Постійно шукають якісь способи вбити піхоту”, — розповідає військовослужбовець із позивним “Брага”.
“Бої важкі, вони всі хочуть наступати, наступати, наступати. Ми їм кисень прикриваємо, але все одно важко”, — додає його побратим.
Збройні сили України ведуть переважно оборонні бої. У перервах між ротаціями намагаються максимально опрацьовувати захід на позиції.
“Ось такими невеликими групами, від трьох до шести людей, як правило, так і заходять бійці на позиції для ротації або заняття тих позицій, які не зайняті. Звичайно, такими маленькими групами ми штурмові дії вести не можемо. Тому зараз вони відпрацьовують те, що за кілька тижнів, а може навіть днів, будуть виконувати вже по-бойовому”, — розповідає принцип тренування інструктор з бойової та тактичної підготовки 43-ї окремої механізованої бригади з позивним “Равлик”.
Такі тренування обов’язкові, щоб до мінімуму звести ймовірні втрати, кажуть військові. Додаткову підготовку недалеко від лінії фронту проходять не тільки мобілізовані після навчальних центрів, а й бійці з досвідом. Навчання проходять у максимально наближеній до реальної обстановці бойових дій. Зокрема практикують і перекличку в окопах.
“Ми переконуємося в тому, що всі живі-здорові. І коли всі живі-здорові, ми вчасно, коли на нас нападають, відходимо”, — розповідає військовослужбовець 43-ї окремої механізованої бригади з позивним “Мєлкий”.
Через ці окопи під час навчань мають пройти всі бійці, не лише піхота, кажуть військові. Це допомагає військовослужбовцям із різних структур краще зрозуміти ситуацію.
“Навіть БпЛАшники проходять. Бо щоб добре захищати бійців, які стоять на позиції, він має розуміти, чому він його має захищати? І як тому хлопцю, який сидить в окопі? І якщо він побував в окопі, він уже буде 24 на 7 дивитися, слідкувати по небу”, — розповідає військовий інструктор з позивним “Апостол”.
В умовах зими особлива роль відводиться саме піхотинцям, розповідають інструктори.
“Можна позиції перекопувати, можна вставляти скільки завгодно туди КАБів і так далі. Поки не зайде піхотинець в окоп, не засуне туди свою голову, не побачить, ми не можемо гарантувати, що ця позиція наша”, — розповів “Равлик”.
Саме тому захід на позиції відпрацьовують максимально ретельно. Щоб у бойових умовах ці дії виконувалися на автоматизмі та змогли вберегти життя піхотинцям.
Новини рубріки
Ізраїльські військові завдали удару по командному центру ХАМАС
12 січня 2025 р. 02:13
Ніби кадри з фільму жахів: Каліфорнію накрило вогняне торнадо
12 січня 2025 р. 02:08
Байден нагородив Папу Франциска президентською медаллю Свободи
12 січня 2025 р. 01:54