Китай приєднається до санкцій проти Росії для захисту своїх інтересів — думка експерта

12 січня 2025 р. 16:35

12 січня 2025 р. 16:35


Політика Китаю спрямована на мінімізацію економічних ризиків та захист торгівельних відносин з ключовими партнерами, що призводить до обережності у відносинах з Росією та приєднання до міжнародних санкцій. Китайська Народна Республіка (КНР) діє виключно в межах своїх національних інтересів. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розказав виконавчий директор “Економічного дискусійного клубу” Олег Пендзин.

Національний інтерес Китаю на цей час полягає в тому, щоб зберегти обсяги торгівлі між Китаєм і його найбільшими ринками, на яких він активно співпрацює”, — зазначив експерт.

Для Пекіна першочерговим завданням є збереження обсягів торгівлі з найбільшими та найприбутковішими ринками, такими як США та Європейський Союз.

“Загалом загальний обсяг торгівлі Китаю зі США та Європейським Союзом становить понад 1,6 трлн дол. на рік. Разом з тим загальний товарообіг між Китаєм і РФ становить лише 220-230 млрд доларів”, — сказав Пендзин.

Очевидно, порівнюючи ці цифри, Китай бачить необхідність уникати будь-яких дій, які можуть поставити під загрозу його відносини із Заходом.

Пекін прагне убезпечити себе від запровадження вторинних санкцій, які можуть бути накладені на китайські компанії за співпрацю з російськими підсанкційними організаціями.

“Китай прагне максимально захистити себе від вторинних санкцій, пов’язаних з наявними обмеженнями. Він також готується до можливих змін у політиці нової адміністрації президента США, які можуть вплинути на доступ китайських товарів на американський ринок “, — наголосив спікер.

Прикладом обережного підходу Китаю до співпраці з Росією є поведінка китайських портових компаній, які відмовляються приймати під санкції кораблі тіньового танкерного флоту РФ. Цей крок є продовженням політики китайських банків, які вже давно обмежують будь-які фінансові операції з російськими підсанкційними компаніями, щоб не потрапити під вторинні санкції США.

Така стратегія Китаю вже не перший випадок участі у санкційних обмеженнях, і, ймовірніше, не останній. У міру того, як Захід посилює контроль над санкційними режимами, Китай все частіше приєднуватиметься до обмежень, щоб зменшити ризики для своєї економіки.

“Чим більш комплексним, чим жорсткішим буде контроль за виконанням санкцій, тим більше буде прецедентів приєднання Китаю до конкретних обмежень”, — резюмував Олег Пендзин.

Нагадаємо , 16 грудня 2024 року Рада ЄС ухвалила 15-й пакет санкцій проти РФ, до якого увійшли ще 52 кораблі з третіх країн, які входять до тіньового флоту РФ, тим самим загальна кількість кораблів під санкціями ЄС сягнула 79. Їм заборонено заходити в порти ЄС і отримувати послуги від європейських компаній.

10 січня США оголосили про нові санкції проти російських нафтосервісних компаній, а також 183 танкерів тіньового флоту РФ.

Китай приєднається до санкцій проти Росії для захисту своїх інтересів — думка експерта

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua