вологість:
тиск:
вітер:
Через внутрішню політику Сеул втрачає час, щоб протидіяти співпраці РФ і КНДР, — Плаксієнко-Бутирська
Внутрішня ситуація у Південній Кореї, на жаль, не сприяє тому, щоб оцінити належним чином ті ризики, які виникають через те, що Північна Корея (Корейська Народно-Демократична Республіка, КНДР) отримує сучасні військові технології від РФ. Про це сьогодні, 13 січня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповіла експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.
“У Південній Кореї зараз дуже складна політична ситуація, де партія влади, президент країни дуже активно протидіють бажанню опозиції заарештувати главу держави. Ми знаємо про те, що президент зараз під імпічментом. На жаль, політична турбулентність впливає на взаємодію України з цією країною”, — розповіла експертка з питань Східної Азії.
За її словами, ця ситуація не сприяє тому, щоб оцінити належним чином ті ризики, які виникають через те, що КНДР отримує нові сучасні військові технології з РФ.
“Зовсім недавно Північна Корея провела випробування чергової ракети й, на жаль, показала непогані дані. Згідно з південнокорейськими медіа, ця ракета була запущена без попередніх підготовок. А це говорить про те, що Північна Корея могла отримати заздалегідь технології від Росії та провести це випробування без випробувань “на землі”. Крім того, згідно з даними США, КНДР на шляху отримання космічних і супутникових технологій. Тобто, Сеул реально втрачає час, щоб протидіяти співпраці РФ і Північної Кореї”, — констатувала магістр зовнішньої політики.
Вона додала, що можливий прихід до влади опозиційних сил у Південній Кореї загалом може змінити ракурс політики, зокрема й у питанні протистояння з Північною Кореєю.
“На жаль, прихід опозиційних сил у Південній Кореї дуже ймовірний — вони зараз мають більшість у парламенті. Може бути таке, що і президент буде обраний від цієї політичної сили, і вони змінять ракурс своєї політики. Опозиційні сили намагаються навести мости з Північною Кореєю. Вони вважають, що їхня країна має уникнути будь-якого протистояння на території України з північнокорейцями. Війна між двома Кореями, з їхнього погляду, не відповідає миру на Корейському півострові. І навпаки, вони вбачають дуже серйозну перспективу в тому, що відновляться переговори, наприклад, між Кім Чен Ином і Трампом. Тож опозиція Південної Кореї може змінити ракурс зовнішньої політики країни й зовсім по-іншому інтерпретувати участь у протидії північнокорейській політиці”, — підсумувала Наталія Плаксієнко-Бутирська.
Новини рубріки
Швейцарія може не арештовувати Путіна, якщо той приїде на перемовини з Трампом, – ЗМІ
14 січня 2025 р. 11:56
Лідери країн НАТО в регіоні Балтійського моря зустрічаються сьогодні в Гельсінкі
14 січня 2025 р. 11:44
В армії РФ знижується потенціал застосування авіаційних засобів для атак, — експерт
14 січня 2025 р. 11:29