Чи підтримуватимуть Китай і Індія санкції проти танкерного флоту РФ — розбір економіста

13 січня 2025 р. 18:46

13 січня 2025 р. 18:46


Будь-яка країна діє виключно у межах своїх національних інтересів. Індія та Китай стежитимуть за тим, щоб не потрапити під вторинні санкції через покупку російської нафти. Таку думку сьогодні, 13 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Він зауважив: якщо Індії вигідно купувати російську нафту в межах прайскепу, або навіть нижче, ніж 60 доларів за барель, то Делі й надалі це робитиме.

“І те, що на сьогодні укладено дуже великий контракт на найближче десятиліття щодо постачання російської нафти до Індії, це насамперед інтерес індіанців. Але, на відміну від Китаю, Індія дуже жорстко відстежує ситуації, пов’язані з прайскепом і ризикувати потрапити під вторинні санкції вона не буде”, — пояснив Пендзин.

Він зазначив, що зараз Китай дуже активно дистанціюється від будь-яких дій, які можуть загрожувати запровадженням вторинних санкцій.

“І завжди потрібно розуміти ще один момент: загальний обсяг товарообігу Російської Федерації та Китаю становить десь близько 250 млрд доларів на рік, а сукупний товарообіг Китаю зі США та ЄС — понад 1,6 трлн доларів на рік. Природно, на користь Китаю максимально забезпечувати та збільшувати товарообіг саме з цими потужними ринками, особливо напередодні заходу нового обраного президента Сполучених Штатів Америки до Овального кабінету та всіх тих питань, які він обговорював активно, бувши ще кандидатом у президенти. Йдеться про торгівельні мита, про порядок доступу китайських товарів на американський ринок. Китай буде гранично обережний у будь-яких діях, пов’язаних із санкційними обмеженнями, введеними американцями, для того, щоб зайвий раз не підставитися в процесі переговорного процесу з тих самих мит. Я думаю, що незалежно від гучних заяв китайського керівництва щодо співпраці з Російською Федерацією, вони дуже скрупульозно відстежуватимуть питання, пов’язані з санкційними обмеженнями проти Росії”, — вважає Пендзин.

Нагадаємо, Вашингтон ввів санкції щодо найбільших експортерів російської нафти — “Газпром нефти” та “Сургутнефтегаза”. Bloomberg вважає цей пакет санкцій найжорсткішим з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Нові обмеження щодо російського енергетичного сектору також запровадила Велика Британія. У Білому домі впевнені: це серйозний удар по економіці країни-агресора.

Чи підтримуватимуть Китай і Індія санкції проти танкерного флоту РФ — розбір економіста

Джерело: uatv.ua (Світ)