Як зимова погода впливає на роботу українських дронів на лінії фронту, розповів командир батальйону “Ахіллес”

14 січня 2025 р. 13:18

14 січня 2025 р. 13:18


Погодні умови, які на сьогодні встановилися на території України, негативно впливають на дрони, що працюють на лінії фронту. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес” 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка Юрій Федоренко.

“Ми маємо розуміти, що чим сильніший вітер, тим швидше розряджається батарея. І кожен дрон має певні обмеження як за вітром, так і за вологостійкістю, тобто густі тумани унеможливлюють розвідку. Також дощ, густий сніг, коли падає, точно так само й сильний вітер, плюс додатковий температурний режим, який є… Кожен, хто їздить у громадському транспорті, пам’ятає, коли ти стоїш на зупинці, чекаєш на свій громадський транспорт, у тебе телефон сідає набагато швидше, ніж у літню пору. З огляду на те, що у 90% безпілотників джерело живлення — саме електробатарея, так чи інакше кількість часу, який він проводить у повітрі, порівняно з літнім періодом року, набагато менша”, — сказав він.

Водночас Федоренко наголосив, що безпілотники Сил оборони України перебувають у повітрі майже постійно.

“Якщо навіть іде сильний дощ, якийсь час на землі, але тільки-но останні краплі падають, дрон підіймається в повітря та починає бити ворога. Іноді, якщо опади не сильні, ми б’ємо ворога і в дощ. Це призводить до того, що ми можемо втратити дрон, він не виконає завдання. Але в багатьох варіантах отримуємо позитивний результат”, — сказав командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес”.

Він зазначив що, якщо говорити про застосування дронів у цьому періоді війни, то нинішні погодні умови грають на руку противнику.

“Чому? Там, де не їздить техніка, там, де не працюють дрони, там, де складно працювати артилерії, піхота супротивника, яка нічого не варта, лізе вперед, тому що назад у них дороги немає. Відповідно, дощ, сніг, град, ураган, туман не мають жодного значення, противник іде вперед, і, відповідно, вчасно його побачити й знищити нам складніше. Але водночас ті рубежі, які визначені за нами, вони утримуються досить ефективно”, — сказав Федоренко.

Нагадаємо , у Міністерстві оборони України тестують нові українські дрони, керовані через оптоволоконний кабель. Безпілотники такого типу ефективні в умовах застосування армією РФ засобів радіоелектронної боротьби.

Як зимова погода впливає на роботу українських дронів на лінії фронту, розповів командир батальйону “Ахіллес”

Джерело: uatv.ua (Світ)