вологість:
тиск:
вітер:
“Газпром” своє значення втратив — і як інструмент шантажу, і як інструмент заробітку для політичної еліти РФ, — економіст
Російський “Газпром” планує скоротити близько 40% співробітників центрального апарату — з 4 100 до 2 500 осіб. Компанія втратила свій основний ринок і говорити про неї в аспекті аналізу російської економіки сьогодні не доводиться. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав доктор економічних наук, професор Київського національного університету Андрій Длігач.
“Я взагалі б уже списував “Газпром” з якогось аналізу російської економіки. Він був фактично компанією-прокладкою, яка займалася торгівлею газу в Європу. Європейський ринок закрився, “Газпром” його втратив. Їм відмовили в розвитку поставок до Китаю. Фактично всі ті ключові проєкти, які повинні були бути з Китаєм, згорнуті. “Газпрому” більше немає”, — сказав економіст.
Як збиткова компанія “Газпром” Путіну більше не цікавий, вважає Длігач.
“Газпром”, який раніше дозволяв собі плодити безліч компаній, і профільних, і непрофільних, як, наприклад, медійна, став фактично гаманцем Путіна, інструментом перекачування грошей державної компанії в кишеню Путіна. “Газпром” же як збиткова компанія не цікавий навіть Путіну. На збитках уже дуже складно вкрасти”, — зазначив гість ефіру.
На думку економіста, оптимізувати і налагодити роботу “Газпрому”, скорочуючи штат, не вийде.
“Це нічого не дасть, оскільки для реальної прибутковості потрібно нарощувати обсяги продажів, а оскільки їх нарощувати особливо нема на чому, то “Газпрому” вже фактично як компанії немає. Звісно, у Росії вигадуватимуть ще щось, використовуватимуть його якраз для того, щоб заробляти на збитках. Це буде інструмент нового витка корупції. Але за фактом “Газпром” своє значення втратив — і як інструмент шантажу, і як інструмент заробітку для політичної еліти Росії”, — резюмував Длігач.
Нагадаємо, до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну “Газпром” очолював списки найприбутковіших російських компаній. Але після того, як союзники Києва відмовилися купувати російські енергоресурси, ситуація кардинально змінилася. У 2023 році “Газпром” втратив понад 6 млрд доларів .
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
МЗС Вірменії викликало російського посла після заяв у програмі Кисельова
15 січня 2025 р. 13:26
Росія посилила контроль над медіа через страх нестабільності режиму - британська розвідка
15 січня 2025 р. 13:26
ChatGPT тепер зможе сповіщати про заплановані нагадування
15 січня 2025 р. 13:26