Візит президента України до Польщі: порядок денний проаналізувала політологиня

15 січня 2025 р. 14:37

15 січня 2025 р. 14:37


Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 15 січня, прибув до Варшави . У столиці Польщі в нього заплановано низку зустрічей із ключовими політиками країни та президентом Анджеєм Дудою. Про порядок денний переговорів і головні питання, які сьогодні актуальні для двох держав, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла політологиня Олеся Яхно.

На її думку, ключовими питаннями зустрічей є допомога Україні, оборонна співпраця та санкційний тиск на Росію.

“З того, що можна вже читати в публічних коментарях, виходячи із заяв у ЗМІ, сторони обговорять цілий комплекс питань — як складних історичних, зокрема ексгумація жертв Волинської трагедії, щодо якого Україна і Польща, як здається, вже знайшли порозуміння, так і цілий комплекс інших тем, пов’язаних, безумовно, із військовим співробітництвом”, — зазначила Яхно.

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну, навіть за наявності складних сторінок в історії взаємовідносин Києва і Варшави в минулому, все ж об’єднує дві країни з погляду безпеки в регіоні, вважає політологиня.

“Те, що Польща є одним із ключових союзників України, дуже важливих із погляду безпеки, це поза сумнівом. До того ж, Польща — країна, яка перебуває на фланзі Східної Європи і гостро відчуває ризики. І дуже хочеться сподіватися, що в якийсь момент країни Заходу вийдуть на обговорення питання необхідності спільного оборонного простору в небі. Я маю на увазі систему ППО для протидії загрозам з боку РФ”, — зазначила спікерка.

Яхно нагадала, що Польща з 1 січня почала головувати в Європейській Раді. Це дуже важливо, вважає вона, оскільки Україна в цьому плані має свої очікування.

“Ми вже знаємо, що, можливо, незабаром почнеться конкретна робота по двох переговорних кластерах (про вступ до ЄС, — ред.). І тут дуже важливо мати гарний діалог, комунікацію і співпрацю з Польщею”, — сказала політологиня.

Також, за її словами, у Польщі днями відбулася зустріч так званої “Групи п’яти” — представників Великої Британії, Німеччини, Польщі, Італії та Франції, на якій обговорювали оборонне співробітництво, і, зокрема, продовження створення оборонних підприємств.

“Можливо, на рівні зустрічі вже президента Зеленського, зокрема, і ця тема матиме продовження. Тому загалом, звісно, хочеться, щоб цей період, коли Польща головуватиме в раді Європейського Союзу, був використаний дуже активно, щоб ми отримали максимальний результат. А складні періоди, які були в історії України та Польщі, залишилися в минулому. Щоб ризики та виклики, що стоять перед регіоном, об’єднували і, навпаки, допомагали знаходити порозуміння, варіанти порозуміння та посилювали нашу співпрацю”, — резюмувала Яхно.

Візит президента України до Польщі: порядок денний проаналізувала політологиня

Джерело: uatv.ua (Світ)