вологість:
тиск:
вітер:
Конфіскувати бояться: як Європа може натиснути на Росію через заморожені активи
- Адміністрація Байдена пропонує використати заморожені російські активи як важіль тиску на Росію в можливих переговорах.
- Більша частина заморожених активів зосереджені в Європі, а не в США.
- Цього року Україна отримає 18 мільярдів євро, згідно з офіційними повідомленнями "Великої сімки" та Європейського Союзу.
Адміністрація Байдена пропонує використати заморожені російські активи як важіль тиску на Росію в можливих переговорах, – пише CNN. Радники чинного президента запропонували європейським країнам перевести ці заблоковані кошти до банку на спеціальний рахунок для допомоги Україні.
Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок в ефірі 24 Каналу заявив, що за три роки не вдалося переконати Європу спрямувати заморожені активи на підтримку України.
Дивіться також Байден готовий зустрітися з Путіним, але є умова, – Білий дім
Він вважає, що зараз Європа також на це не погодиться.
Штати мають скромну суму активів
"Важливо розуміти, як це відбувається. Два законопроєкти дійсно були ухвалені – вони є чинними законами в Канаді та США. Але Канада не змогла конфіскувати жодного долара. Американці це зробили, хоча сума дуже скромна – менше 6 мільйонів доларів, тоді як вони мають близько десяти мільярдів", – зазначив Клочок.
На його думку, наразі це лишень "струшування повітря". Реалізація ідеї малоймовірна. Основна частина цих коштів зосереджена в Європі, а найбільшими тримачами є Бельгія та Швейцарія.
"Усі ці гроші сконцентровані не в США. У США їх менше 10 мільярдів доларів. Вони пропонують перевести всі кошти на один рахунок, як важіль тиску на Росію. Росія зараз не може користуватися цими активами, навіть доходи з них підуть на рахунок для погашення заборгованості за кредитом у розмірі 50 мільярдів доларів. Його ініціювала "Велика сімка" минулого року", – сказав Клочок.
Для Росії ці гроші втрачені
Він пояснив, що ці гроші поступово надходять до України . Цього року країна отримає 18 мільярдів євро, згідно з офіційними повідомленнями "Великої сімки" та Європейського Союзу.
Попри заяви про зменшення спроможності Росії, жодних реальних дій не було зроблено. Але це все ж гарна ідея, яка могла б стати одним із інструментів для тиску на Росію, якщо її буде реалізовано,
– додав Клочок.
На його думку, для Росії ці кошти фактично втрачені, але вона не сильно переймається через це. Він вважає, що ці гроші слід конфіскувати й передати у трастовий фонд Європейського Союзу, який фінансував би програми в Україні.
Це дозволило б уникнути корупційних ризиків, адже коштами керували б європейці за конкретними програмами.
Джерело: 24tv.ua (Світ)"На цьому етапі я не бачу перспектив реалізації ініціативи Байдена, адже за три роки не вдалося переконати Європу", – підсумував Клочок.
Новини рубріки
Заручники повернуться додому: Ізраїль та ХАМАС досягли угоди
15 січня 2025 р. 20:07