вологість:
тиск:
вітер:
Візит Зеленського до Польщі є одним із найважливіших елементів двосторонньої співпраці — розбір експерта
Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 15 січня, під час візиту до Польщі зустрівся з прем’єр-міністром Дональдом Туском і президентом Анджеєм Дудою. Зустрічі були досить продуктивними, на них вдалося обговорити багато різних питань. Про це сьогодні, 15 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський.
На його думку, Польща перебуває на передовій країн Північноатлантичного альянсу та Європейського Союзу.
“Ба більше, з 1 січня Варшава головує в Раді Європейського Союзу, а це означає, що перед Польщею, перед її керівництвом зараз ще більше стоїть завдань, щоб, по-перше, об’єднати європейський континент і робити все можливе для посилення безпеки ЄС, і, по-друге, далі допомагати Україні, підтримувати її усім, чим можливо, а також продовжувати діалог у контексті тіснішого співробітництва між Україною та ЄС”, — зауважив Желіховський.
Він зауважив, що одна з головних тем, яку обговорили Зеленський і Туск — подальша допомога Україні.
“Україна бореться не тільки за себе, а й за весь вільний світ. Також йшлося про продовження санкційного тиску на Кремль, і це також дуже важливо, особливо в контексті того, що, можливо, Європа відіграватиме більшу роль у протистоянні російській агресії та допомозі Україні, ніж було раніше. І це пов’язано якраз із тим, що з 20 січня Дональд Трамп приступить до своїх обов’язків у Сполучених Штатах Америки, і невідомо, якою буде політика США, і зокрема того, що стосується російсько-української війни”, — сказав експерт.
Желіховський припустив, що допомога Україні з боку США збережеться.
“І про це також говорили сторони під час перемовин, але, з усім тим, усі чудово розуміють, що Європі потрібно виділяти більше ресурсів, більше коштів, щоб далі протистояти тим викликам, які існують сьогодні, зокрема й від Російської Федерації”, — зазначив він.
Також експерт оцінив переговори сторін щодо вступу України до ЄС.
“І це важливо, адже офіційний Київ перейшов на етап предметних переговорів, і напевно протягом найближчих місяців ми побачимо прогрес у цьому напрямку. Також сторони приділили увагу двосторонньому співробітництву, тому що це одна з найбільш ключових тем, особливо в останні місяці. Сторони говорили про подолання тих розбіжностей, які мали місце ще недавно, а саме в тому сенсі, що Україна дала дозвіл на ексгумацію жертв волинської трагедії, і це вітається польською стороною. Я думаю, що це також буде важливим етапом для покращення співпраці, для покращення зв’язку між Україною та Польщею, і це не дасть можливості тим чи іншим політикам у Польщі спекулювати на темі історії, особливо коли зараз у Польщі починається передвиборча кампанія. Ми розуміємо, що це питання так чи інакше може підійматися у внутрішньому польському дискурсі. Тому, я думаю, були зроблені важливі кроки, і візит президента України до Варшави є одним із найважливіших елементів для покращення співпраці як на боці двостороннього співробітництва, так і в контексті посилення зв’язків та інтеграції України та Європейського Союзу”, — резюмував він.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 15 січня в Польщі зустрівся з прем’єр-міністром Дональдом Туском.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
Словацька опозиція ініціює засідання парламенту щодо вотуму недовіри Фіцо
15 січня 2025 р. 20:58
НАТО має готуватися до війни – Рютте
15 січня 2025 р. 20:58
Ураженим ЗРК "Тор" у Курській області могли керувати військові КНДР, – аналітик
15 січня 2025 р. 20:44