вологість:
тиск:
вітер:
Путін на переговорах із Трампом вимагатиме від України скорочення армії та відмови від вступу в НАТО назавжди — Bloomberg
Росія вимагатиме від України різко скоротити військові зв'язки з альянсом НАТО і стати нейтральною державою з обмеженою армією на будь-яких переговорах з новим президентом США Дональдом Трампом, кажуть люди, знайомі з цим питанням. Про це повідомляє Bloomberg .
"Мінімальні вимоги Росії — це нейтральна Україна, припинення подальшого розширення НАТО на пострадянські країни й суворі обмеження на чисельність української армії", — стверджує політичний аналітик Павєл Данілін, який співпрацює з Кремлем.
Все більше впевнений у своїй перевазі на полі бою в Україні, Владімір Путін рішуче налаштований досягти своєї мети, щоб Київ ніколи не вступив до Організації Північноатлантичного договору і щоб були встановлені обмеження на його військовий потенціал, заявили люди, ознайомлені з позицією Кремля.
Позиція Кремля також полягає в тому, що хоча окремі члени НАТО можуть продовжувати надсилати зброю в Україну в рамках двосторонніх угод про безпеку, будь-яка така зброя не повинна використовуватися проти Росії або для захоплення територій, повідомив один зі співрозмовників.
Російські умови також включають збереження принаймні де-факто контролю над майже 20% території України, включаючи Кримський півострів, анексований у 2014 році, хоча, деякі співрозмовники додають, що Москва відкрита до обміну деякими територіями.
"Хоча новий лідер США та його помічники не виявляють особливого ентузіазму щодо обов'язкових гарантій безпеки для України, особливо через членство в НАТО, дехто в таборі Трампа виступає за підтримку Києва, якщо він дотримуватиметься дипломатії, щоб мати змогу вести переговори з позиції сили", — пише агентство Bloomberg.
Трохи більше року тому Путін непрямими каналами повідомив високопосадовцям США, що потенційно може розглянути можливість відмовитися від наполягання на нейтральному статусі для України й навіть відмовитися від заперечень проти можливого членства в НАТО, повідомили тоді двоє людей, близьких до Кремля.
Але з того часу військові здобутки Росії покращилися, оскільки вона просувається вздовж фронту на сході України. Це підбадьорило Путіна зайняти більш жорстку позицію, сказав один із співрозмовників.
Путін заявив, що будь-яка мирна угода має ґрунтуватися на так званих Стамбульських домовленостях. Згідно з останнім проєктом документа від весни 2022 року, він забороняв би введення іноземних військ в Україну, проведення спільних навчань і членство Києва в будь-яких зовнішніх військових альянсах.
Нагадаємо, що майбутній радник республіканця з національної безпеки Майк Волтц заявив, що команда обраного президента США Дональда Трампа працює над телефонним дзвінком з російським диктатором Владіміром Путіним, розмова може відбутись "вже найближчими днями та тижнями". Крім того, Трамп заявив що сподівається зустрітися з Путіним "значно швидше, ніж за шість місяців". Але точної дати наразі немає.
Джерело: zn.ua (Світ)Новини рубріки
Глава уряду Данії обговорила з Трампом його плани щодо Гренландії
15 січня 2025 р. 22:45
Ізраїль підписав угоду з терористами ХАМАС у Секторі Газа: що відомо
15 січня 2025 р. 22:36
Поступитися доведеться як Росії, так і Україні, – майбутній держсекретар США про війну
15 січня 2025 р. 22:33