вологість:
тиск:
вітер:
Російські танкери з нафтою не можуть потрапити в порти Китаю — подробиці (ВІДЕО)
Після введення нових санкцій США і Великої Британії проти російської нафтової промисловості міжнародні ціни на нафту зросли, а рубль ослаб. Про це повідомляє “Голос Америки”. Крім того, побоюючись санкційних обмежень, Китай, Індія та інші країни тепер відмовляються приймати танкери з російським паливом, повідомляє FREEДОМ .
10 січня Вашингтон і Лондон ввели санкції проти найбільших російських нафтових компаній. Під обмеження потрапили також понад 180 танкерів тіньового флоту РФ. За даними агентства Reuters, санкції вже дали перші результати: щонайменше 65 суден дрейфують біля берегів Китаю, Сінгапуру та Росії. Разом з тим, експерти також відзначають нове і вкрай важливе обмеження для Москви в цьому пакеті санкцій.
“Введено вперше дуже серйозні санкційні обмеження проти двох російських страхових компаній, які страхували тіньовий танкерний флот. Йдеться про “Іногсстрах” і “Альфастрахування”. Саме ці компанії забезпечували страхову підтримку тіньового танкерного флоту для того, щоб вони технічно могли покинути порт. Тому що потрібно розуміти, якщо у вас немає страховки вантажу, корабля та екіпажу — ви не зможете покинути порт за міжнародними правилами морського транспорту, які існують нині”, — пояснив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
За даними компанії Kpler, що відстежує пересування суден, три російські танкери, які потрапили під санкції США, зараз перебувають у водах біля східного Китаю. На їхньому борту — понад 2 млн барелів сибірської нафти марки ESPO. Усі три танкери вийшли з порту Козьміно на початку року, проте пізніше змінили курс і тепер стоять на якорі біля узбережжя.
“Судно Huihai Pacific мало прибути в провінцію Шаньдун 15 січня після навантаження майже 770 тис. барелів нафти ESPO… Судно Mermar вийшло з Козьміно 5 січня з більш ніж 755 тис. барелів нафти сорту ESPO і мало зайти в порт Яньтай цього тижня, але зараз очікує біля узбережжя… Судно Olia вийшло з російського порту 7 січня з майже 709 тис. барелів цього сорту нафти та також прямувало до Яньтаю, але зараз перебуває в Жовтому морі”, — йдеться в публікації агентства Bloomberg.
Олег Пендзин висловив думку, що Китай буде гранично обережним у будь-яких діях, пов’язаних із санкційними обмеженнями США, щоб зайвий раз не підставитися під час переговорів, наприклад, щодо тих самих митних зборів.
“Тому, гадаю, незалежно від гучних заяв китайського керівництва з приводу співпраці з РФ, вони будуть дуже ретельно відстежувати питання, пов’язані з санкційними обмеженнями проти Росії”, — вважає економіст.
Після введення міжнародних санкцій проти російської нафтової промисловості найбільшими покупцями російської нафти стали Китай та Індія. Однак аналітики впевнені, що нова низка обмежень змусить ці країни скорочувати закупівлі в Росії та переорієнтуватися на постачальників із країн Близького Сходу, Африки та США. Президент Сполучених штатів Джо Байден наголосив, що після чергового пакета санкцій, спрямованого проти доходів Москви від продажу нафти й газу, ціни на нафту стабілізуються, повідомив його радник Джейк Салліван.
“Попит і пропозиція на ринку нафти дуже добре забезпечені, ціни на нафту стабілізуються в такому місці, яке не накладе надмірного тягаря на американських споживачів. І, з одного боку, ми можемо вдарити по кишені Путіна, а з іншого боку, не надто сильно вдарити по кишені американців”, — заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.
На сьогоднішній день встановлена країнами G7 стеля цін на російську нафту становить 60 дол. за барель. Однак низка держав ЄС — Швеція, Данія, Фінляндія, Латвія, Литва та Естонія — вже закликають Європейську комісію ще більше знизити цей ліміт. У своєму листі до Єврокомісії вони заявляють, що таке рішення допоможе скоротити доходи Москви для продовження війни проти України, не викликавши при цьому шоку на ринку.
Нагадаємо, Вашингтон запровадив санкції щодо найбільших експортерів російської нафти — “Газпром нефти” і “Сургутнефтегаза”. Bloomberg вважає цей санкційний пакет найжорсткішим від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Нові обмеження щодо російського енергетичного сектору також ввела Велика Британія. У Білому домі впевнені — це серйозний удар по економіці країни-агресора.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
Міноборони та понад 60 університетів Німеччини покинули платформу Маска Х
15 січня 2025 р. 23:39
ООН готова підтримати реалізацію угоди між Ізраїлем і ХАМАСом - Гутерреш
15 січня 2025 р. 23:23
“Ми допомогли Україні зупинити Путіна”: Байден підбив підсумки свого правління
15 січня 2025 р. 23:14