В Австралії готова до випробувань безпечна для птахів «вертикальна» вітряна турбіна

16 січня 2025 р. 10:50

16 січня 2025 р. 10:50


Нова вітряна турбіна з вертикальною віссю (VAWT), яка займає менше місця і вважається більш безпечною для птахів, може застосовуватися там, де звичайні вітряні турбіни виявляться непрактичними. Під час випробувань буде перевірено її потенціал як більш тихої, адаптованої та економічно ефективної альтернативи вітряним турбінам з горизонтальною віссю.

Турбіна, що за формою нагадує спіраль або ділянку ДНК, розробляється Університетом Фліндерса і південноавстралійською компанією VAWT-X Energy. Її випробування мають пройти на півострові Флер'є, на південь від Аделаїди, Австралія.

Прототип потужністю 6 кВт, побудований в інноваційному центрі Tonsley при Університеті Фліндерса, фінансувався коштом приватного капіталу, урядових грантів і федеральних субсидій.

Турбіни, які масово будуються на австралійських вітряних електростанціях, займають набагато більшу площу (по одній на футбольне поле) і часто розташовуються далеко від міст, що означає необхідність створення великої інфраструктури для передачі електроенергії.

Вони також вимагають серйозних будівельних робіт, зокрема, бетонних фундаментів, вага яких може досягати декількох сотень тонн.

На відміну від них, VAWT займе набагато менше місця (наявні прототипи мають висоту п'ять метрів і ширину три метри) і буде орієнтована на ферми та малі підприємства.

«Ми вважаємо, що наші VAWT не тільки більш ефективні, а й більш доступні для застосування в таких галузях, як автономне енергопостачання та стійкі енергетичні рішення для малих підприємств і ферм», — сказав Гері Ендрюс, засновник VAWT-X Energy.

«Дизайн цих нових турбін VAWT-X Energy вирішує деякі з традиційних бар'єрів, з якими стикаються конструкції Дарріуса».

В Австралії готова до випробувань безпечна для птахів «вертикальна» вітряна турбіна

Ендрюс розповів Epoch Times, що дикі тварини мають почуватися в більшій безпеці поруч із вертикальною віссю, оскільки її буде легше виявити.

«У звичайних турбінах частина лопаті, розташована ближче до центру, рухається досить повільно, тоді як кінчик лопаті може рухатися зі швидкістю до 300 кілометрів на годину», — сказав Ендрюс. «Птахам важко це помітити».

Вітряні електростанції піддаються критиці за їхній вплив на місцеву дику природу, зокрема за шум, вплив на шлюбні звички коал, а також за те, що лопаті вбивають птахів і кажанів.

Тим часом, VAWT також запрограмована на використання переваг менш ідеальних вітрових умов.

Однак наявні моделі виробляють енергію з меншою ефективністю, ніж великі турбіни.

У 2025 році планується розробити її конструкцію для більших застосувань.

Конструкція вітряних турбін вдосконалюється

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Nature Energy, більші, вищі та досконаліші вітряні турбіни можуть значно підвищити ефективність вітроенергетики в усьому світі.

«Що здивувало, так це низький вплив зміни клімату на вітрові ресурси порівняно з очікуваним технічним розвитком вітряних турбін», — каже провідний автор Крістофер Юнг з Університету Альберта-Людвіга у Фрайбурзі.

Дослідження прогнозує підвищення ефективності до 25% протягом наступних десяти років завдяки поліпшенню конструкції турбін».

Тим часом дослідження, проведене науковим співробітником Університету Мердока Аміром Баширзадехом Табрізією, виявило неефективність малих і середніх вітряних турбін.

Використовуючи моделювання обчислювальної гідродинаміки, Табрізіа виявив, що турбіни на дахах часто зазнають турбулентних, нестабільних і слабких вітрових потоків, що знижує їхню ефективність.

За матеріалами The Epoch Times

В Австралії готова до випробувань безпечна для птахів «вертикальна» вітряна турбіна

Джерело: www.epochtimes.com.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua