Більш предметні кроки в контексті європейської інтеграції України можливі під час головування Польщі в Раді ЄС, — політолог

16 січня 2025 р. 15:32

16 січня 2025 р. 15:32


Україні важливо використати піврічний період головування Польщі в Раді ЄС, щоб просунутися на шляху до членства в Європейському Союзі. Про це сьогодні, 16 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський.

Він назвав дуже важливою зустріч президентів України та Польщі Володимира Зеленського та Анджея Дуди у Варшаві 15 січня.

“Уряд Польщі чітко говорить про те, що він робитиме все можливе, щоб Україна стала в майбутньому членом єдиної європейської сім’ї. І я думаю, що якраз найближчими днями ми побачимо більш предметні кроки, які будуть націлені на те, щоб можна було Україні відкрити ті важливі кластери, які й ляжуть в основу нашого подальшого просування в напрямку Європейського Союзу”, — сказав Желіховський.

Політолог констатував, що в України за останні місяці, поки в Раді ЄС головувала Угорщина, було не багато прогресу в цьому питанні.

“Думаю, що якраз під час верховенства Польщі, а потім й Данії Україна справді зможе домогтися значного прогресу в цьому напрямку. Хоча, звісно, варто й пам’ятати, що буде непросто в тому сенсі, що зараз у Польщі стартує передвиборча кампанія, й вона може до певної міри впливати на ситуацію. Не виключено, що буде якась ситуація, пов’язана зі страйками, мітингами фермерів, або деякі політики Польщі можуть спекулювати на непростих питаннях історії”, — сказав Желіховський.

Водночас він нагадав про домовленість Києва та Варшави щодо ексгумацій польських жертв Волинської трагедії. На думку політолога, це свідчить про те, що гострі кути, які існували раніше, згладжуються, але ще попереду багато роботи.

Крім того, Желіховський звернув увагу, що представники Польщі заявляли, що Україна не залишиться без допомоги незалежно від ситуації зі США у зв’язку з приходом у Білий дім Дональда Трампа.

“Поляки прекрасно розуміють, які виклики йдуть від Російської Федерації, що зараз вирішується доля не тільки України, а й Польщі, і всього вільного світу, і тому потрібно всім разом протистояти агресії, виділяти більше коштів на оборону, інтегрувати ті країни, які не є членами Європейського Союзу, в європейський блок — це Україна. Молдова, країни Західних Балкан”, — сказав політолог.

Він не виключає найближчим часом нових взаємних візитів представників України та Польщі, укладення різного роду угод, й нових кроків, які справді покращать стан двосторонніх зв’язків між Києвом і Варшавою.

Раніше редактор української служби Atlantic Council, видавець журналів Business Ukraine і Lviv Today Пітер Дікінсон заявив , що Польща не залишить Україну без підтримки, тому що серйозно сприймає загрозу з боку Росії.

Більш предметні кроки в контексті європейської інтеграції України можливі під час головування Польщі в Раді ЄС, — політолог

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua