вологість:
тиск:
вітер:
У Білорусі біля кордону з Литвою з'явилися окопи та фортифікації - ЗМІ
Як передає Укрінформ, ці фортифікації можуть бути частиною «вузла опору», який рік тому обіцяло збудувати міноборони країни, повідомляє білоруська служба «Радіо Свободи» , яка отримала супутникові знімки території.
Про те, що на кордонах Білорусі буде збудовано кілька укріплених «вузлів опору», білоруський диктатор Олександр Лукашенко заявив 6 жовтня 2023 року. Тоді військові продемонстрували подібний об'єкт у Кобринському районі біля кордону з Польщею. До цього влада Білорусі створила таку ж у Гомельському районі.
Нові фортифікації біля Гродно добре видно на супутниковому знімку, зробленому компанією Planet Labs 14 грудня 2024 року біля північно-західної частини полігону. Їх тут кілька.
Зі східного боку дороги, що веде до пункту пропуску «Привалка», наприкінці листопада 2024 року з’явилась траншея завдовжки 340 метрів і завширшки від 5 до 7 метрів. Таких розмірів достатньо для пересування танка. Ділянка, на якій вирита траншея, за кадастром не входить до території полігону. Із західного боку дороги з’явились піхотні траншеї завдовжки майже 200 метрів та поодинокі укріплення.
Ця територія має природоохоронний статус і входить до ландшафтного заказника "Городнянська пуща", її називають одним з найбільш екологічно чистих місць у Білорусі. Ділянка, де з’явились укріплення, у 2019 році постраждала від пожежі, і її після того розчистили від рослинності.
За даними супутникових знімків, активне копання окопів у заповіднику почалося на межі 2022-2023 років, після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
За словами військового експерта, директора компанії Rochan Consulting Конрада Музики, причин будівництва таких фортифікацій на кордоні з Литвою може бути кілька. Перша причина у тому, що білоруське військове командування заявило, що будуватиме оборонні споруди поблизу кордону Польщі та Литви, сказав експерт. «Друга причина – білоруські військові дуже уважно стежать за тим, що відбувається в Україні, як там триває війна. І ми бачимо, що в Україні ця війна будується довкола окопів, оборонних позицій. Для військових дуже важливо вміти захоплювати оборонні позиції, окопи, укріплені райони. Тому будівництво цих окопів — це один із кроків, який білоруські військові роблять, щоб підготувати свої збройні сили до майбутньої війни, майбутніх бойових дій», — вважає Музика.
Як повідомляв Укрінформ, торік у червні стало відомо, що у Білорусі, на території військової частини в Осиповичах Могилівської області, будують два нових ангари, за розмірами та зовнішнім виглядом схожі на сховище для «Іскандерів».
Фото: svaboda.org
Джерело: ukrinform.ua (Світ)Новини рубріки
Керівництво Словаччини заграє з Росією — розбір (ВІДЕО)
17 січня 2025 р. 21:06
Угорщина отримала схвалення бюджету від ЄС
17 січня 2025 р. 21:02
Аби Росія не змогла воювати: політтехнолог припустив, як Трамп натисне на Путіна
17 січня 2025 р. 20:47