Ключові умови України перед початком можливих мирних переговорів — подробиці (ВІДЕО)

17 січня 2025 р. 23:49

17 січня 2025 р. 23:49


Гарантії безпеки має отримати Україна, перш ніж почати вести переговори з Росією. Це допоможе в майбутньому стримати повторну агресію Москви. Про це президент України Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю польським журналістам.  Переговори, на думку глави української держави, мають бути на вигідних Україні умовах. І це важливо не тільки для неї, а й усіх її партнерів. Що ще необхідно зробити перед тим, як сісти за стіл переговорів, розповідає FREEДOM .

Перспектива завершення війни або перемир’я в Україні залежить від готовності Європи бути більш жорсткою щодо Росії. Саме тому президент України Володимир Зеленський вкотре під час спілкування з польськими журналістами закликав Європейський Союз бути “втричі прагматичнішим” і збільшити виробництво озброєнь — як для України, так і для себе, щоб “випередити Путіна”. І це стане економічними гарантіями безпеки для України.

“Усім уже зрозуміло, що Росія ворог, і здатна піти на будь-яку країну Європи. І окупувати її, і в них багато сил для цього. І, на жаль, є таке бажання. Але головне питання — чи здатна буде Росія повернутися знову? Або піти з окупацією на іншу державу, або ще щось придумати, або відкрити можливість ядерної війни. Для цього необхідно унеможливити такі кроки Путіна і Росії. Що необхідно? Чіткі гарантії безпеки”, — заявив Володимир Зеленський в інтерв’ю польським журналістам.

Серед основних гарантій безпеки Володимир Зеленський називає військову, економічну підтримку, а в перспективі й членство в НАТО.  Запрошення України до Альянсу могло б стати першим кроком до реальних гарантій безпеки. На думку польської сторони, це реалістична мета.

“Після російського вторгнення, я однозначно з самого початку наполегливо вимагаю, щоб Україні країни НАТО видали запрошення до членства в блок. Це був би перший крок із наданням реальних гарантій безпеки країнами північноатлантичного Альянсу”, — заявив президент Польщі Анджей Дуда.

На початку січня генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав союзників альянсу допомогти Україні зайняти найкращу позицію для можливих переговорів.

“Ми повинні привести Україну в найкраще можливе становище, щоб одного разу, коли почнуться переговори з ініціативи України про те, як закінчити цю війну, вони були в найкращій ситуації для цього”, — заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте.

Про необхідність і далі надавати Україні озброєння заявляє більшість європейських партнерів. 16 січня Україна і Британія підписали угоду про 100-річне партнерство. Йдеться, зокрема, і про щорічну військову підтримку на суму понад 3,5 млрд доларів. А у 2025 році Велика Британія планує надати Україні допомогу на майже 6,5 млрд доларів.

“Ми повинні підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Але коли ми говоримо, що Україні потрібно зайняти максимально сильну позицію, це не має бути просто словами”, — заявив прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер під час свого візиту до Києва.

Україна прагне завершити війну вже цього року, заявив президент Володимир Зеленський. І робить для цього все можливе. У тому числі — шукає дипломатичні шляхи. Але найголовніше, за словами Володимира Зеленського, щоб партнери надали такі гарантії безпеки, які не дадуть можливості російському диктатору знову прийти з війною.

Ключові умови України перед початком можливих мирних переговорів — подробиці (ВІДЕО)

Джерело: uatv.ua (Світ)