вологість:
тиск:
вітер:
Зробили виняток для Нетаньягу: Дуда відповів, чи "пропустить" Польща Путіна
- Польща вирішила не арештовувати Нетаньягу під час його візиту на 80-ту річницю звільнення Освенцима, хоча МКС видав ордер на його арешт.
- Дуда підкреслив важливість вшанування пам'яті жертв Голокосту і запросив євреїв усього світу на заходи в Освенцимі.
- Але закликав не порівнювати цю ситуацію з можливим арештом Путіна.
27 січня 1945 року перестав існувати концентраційний табір в Освенцимі (німецька назва – Аушвіц). Анатолій Шапіро, полтавець єврейського походження, першим відчинив браму табору. Європа готується відзначити цю дату, та є суперечки щодо приїзду Нетаньягу.
У листопаді Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Беньяміна Нетаньягу. Було відомо, що прем'єр Ізраїлю приїде Польщі на 80-ту річницю звільнення Освенцима, тож у країні обіцяли заарештувати його . Але потім передумали. Деталі передає 24 Канал з посиланням на інтерв'ю Анджея Дуди для Jerusalem Post .
Цікаво! Нетаньягу вперше постав перед судом: які 3 справи відкрили проти прем'єр-міністра
Чому Нетаньягу не заарештують у річницю звільнення Освенцима
Журналісти зауважили, що Нетаньягу і не збирався приїздити до Освенцима. Та заголовки преси накалили ситуацію між країнами, тому Дуда втрутився. Президент Польщі попросив не арештовувати Нетаньягу під час візиту.
Дуда підкреслив: коли він брав участь в пам'ятних заходах п'ять років тому, в Освенцим приїхали близько 200 людей, які пережили Голокост. Цього року їх буде лише 50. А тому важливо почути їхні свідчення, щоб зберегти основоположні цінності людства. До слова, Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту також 27 січня.
Запрошення взяти участь у вшануванні надіслано музеєм Освенцима, і це відкрите запрошення для всіх. (...) Запрошення було надіслано владі Ізраїлю, а також усім євреям у всьому світі. Кожна людина, для якої важлива пам'ять про Голокост, може бути присутнім і зустрітися з останніми, хто вижив,
– пояснив Дуда.
Власне, саме тому для Нетаньягу і зробили виняток. За словами Дуди, "влада Ізраїлю є спадкоємцями пам'яті про Голокост, а Польща – охоронцем цієї пам'яті". Тому кожен єврей, який хоче приїхати до Польщі цього дня, може вільно це зробити.
Але недоречно порівнювати цю ситуацію з можливим арештом Путіна. Як відомо, країни мають арештувати Путіна як злочинця, якщо він кудись приїде. Втім, наприклад, Монголія цього не зробила, що викликало дискусію про норми права в світі.
Чому МКС видав ордер на арешт Нетаньягу
Іще 20 травня 2024 року МКС запросив ордер на арешт Нетаньягу, Галанта та лідерів ХАМАС. Нетаньягу підозрюють у вчиненні воєнних злочинів і злочинів проти людяності в секторі Гази. Тоді МКС дав час прем'єрові.
Та 21 листопада було видано ордер на його арешт.
Тож мовилося, що Нетаньягу не приїде, а ізраїльську делегацію очолить міністр освіти. Втім, Польща пішла назустріч. Дуда звернувся з листом до уряду, Туск погодився.
"Забезпечення участі ізраїльських лідерів в урочистостях 27 січня 2025 року розглядається польським урядом як частина висловлення поваги до єврейського народу, мільйони доньок і синів якого стали жертвами Голокосту, влаштованого Третім рейхом", – ішлося в постанові польського уряду.
Цікаво, що 13 січня з'явилася інформація, мовляв, Нетаньягу і не збирався до Освенциму. А всі повідомлення в ЗМІ були "медіапровокацією".
Джерело: 24tv.ua (Світ)Новини рубріки
Під санкції США потрапили недобудовані російські танкери: чим це небезпечно для Росії
18 січня 2025 р. 05:05
Трамп змінює локацію проведення інавгурації: що збентежило майбутнього президента
18 січня 2025 р. 04:11
У Польщі працюють над "запобіжником" проти виходу з ЄС
18 січня 2025 р. 03:17