Чергування, тренування, участь в атаках: що роблять російські судна в Чорному морі — коментар Плетенчука

18 січня 2025 р. 14:47

18 січня 2025 р. 14:47


Росіяни побоюються виводити флот в Азово-Чорноморську акваторію. За останні дні присутність ворожих суден не фіксується. Про це сказав речник Військово-морських сил Збройних сил України (ЗСУ) Дмитро Плетенчук в ефірі телеканалу FREEДОМ .

Він також зазначив, що відсутність ворожих суден частково пов’язана з періодом штормів.

“Станом на сьогодні (17 січня, — ред.), наприклад, ми там кораблів РФ не спостерігали. У будь-якому разі, період штормів, у принципі, не сприяє частим виходам у море, бо вони марні. Вийти в море можна, але застосувати ракетне озброєння — набагато складніше. Коли шторм хоча б 4 бали є, в море виходити небезпечно. А буває і більше”, — сказав спікер.

За словами Плетенчука, у більшості випадків пункт базування російських окупантів у Новоросійську охороняє підводний човен.

“У разі якоїсь небезпеки, очікування небезпеки або для тренування вони можуть проводити заходи з розосередження корабельного складу. Тобто, це ті моменти, коли ми бачимо, як вони масово виходять з Новоросійська, коли очікують якихось дій з нашого боку або тренуються”, — пояснив Плетенчук.

Періодично, приблизно 2-3 рази на місяць, російські судна беруть участь у масованих ракетних атаках по Україні, доповнив він.

“Це коли працює стратегічна авіація російська і, відповідно, оперативно-тактичні ракетні комплекси, в основному, з Криму. Це, як правило, “Іскандер-М”. У цей момент вони ще можуть підключати 1-2 кораблі для того, щоб навантажити українську ППО. Для більшого станом на зараз вони не годяться. І для нас це, можна сказати, плюс”, — сказав Плетенчук.

Він також зауважив: важливим моментом є те, що російські кораблі, які перебувають в Азово-Чорноморській акваторії, не обладнані універсальними пусковими шахтами.

“Це певною мірою нам полегшує, звісно, завдання, тому що “Циркони” та інші ракети, в принципі, вони запускати не можуть, використовуючи ці носії, тільки “Калібри”. А “Калібри” вже, скажімо так, трохи втратили свою актуальність, як засіб ураження, зважаючи на свої технічні характеристики і набуття досвіду українськими військовими, через оновлення систем ППО в Україні”, — резюмував гість ефіру.

Нагадаємо, ворожих кораблів в Азово-Чорноморській акваторії станом на ранок сьогодні, 18 січня, немає.

Чергування, тренування, участь в атаках: що роблять російські судна в Чорному морі — коментар Плетенчука

Джерело: uatv.ua (Світ)