вологість:
тиск:
вітер:
Наслідки санкцій та реальний стан економіки РФ — ключові показники проаналізував експерт
Всупереч запевненням російських пропагандистів щодо стабільності російської економіки, дані свідчать про суттєве падіння ключових економічних показників, що стає все більш очевидним. Об’єктивні показники свідчать про те, що санкції мають значний вплив на російську економіку. Курс рубля, облікова ставка, стан резервних фондів та фінансові результати базових компаній є чіткими індикаторами економічних труднощів, з якими зіткнулася країна-агресор. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів фінансово-економічний експерт Андрій Новак.
Одним з найважливіших показників стану економіки є курс національної валюти.
“ Курс національної валюти дзеркально відображає реальний стан економіки будь-якої країни, в тому числі й Росії. Після введення останніх американських санкцій російський рубль пішов у чергове піке і зараз впевнено тримається на рівні понад 100 руб. за долар. Хоча до введення цих санкцій курс був трохи понад 80 руб. за долар. Тобто рубль впав за останні півтора місяця майже на 20% “, — прокоментував експерт.
Другим показником стану економіки є облікова ставка. У Росії зараз рекордна ставка — 21%. Такий відсоток робить кредити практично недоступними для більшості російських підприємств, що збільшує фінансове навантаження та призводить до масових збитків, особливо в промисловому секторі.
“ Кредитне навантаження робить більшість російських підприємств збитковими. Вони стрімко прямують до банкрутства. Причому це стосується й підприємств військово-промислового комплексу, не кажучи вже про підприємства цивільної економіки “, — зазначив Андрій Новак.
Третім критерієм оцінки економічної ситуації в країні є стан резервних фондів — Фонду національного добробуту (ФНД) й Резервного фонду РФ.
“ Стан обох російських резервних фондів важкий. Один з них (ФНД, — ред.) вже повністю вичерпаний, а другий скоротився більш ніж удвічі. Тобто Росія вже не забезпечує власними доходами ті величезні витрати, які вона викидає на війну проти України та їй доводиться використовувати резервні фонди “, — пояснив спікер.
Ще одним показником стану російської економіки є ситуація в основних компаніях Росії, які колись були гордістю країни та приносили великі прибутки.
“ Зараз навіть ці компанії збиткові. Перш за все, йдеться про “Газпром”, який вперше з початку 1990-х років зазнає колосальних збитків у розмірі понад 500 млрд рублів” , — наголосив Андрій Новак.
Таким чином, вважає він, санкції, які були запроваджені проти РФ, вже призвели до стрімкого падіння російської економіки. І кожен наступний санкційний пакет, який ухвалюють партнери проти країни-агресора, лише посилюватиме негативні тенденції
Нагадаємо, 15 січня Мінфін США оголосив про нові санкції проти Росії. До списку, серед іншого, потрапила структура Російської Федерації, яка керує окупованою Запорізькою атомною електростанцією, та Федеральна служба з військово-технічного співробітництва РФ.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
Безпілотні технології стають домінантним фактором на полі бою, — спікер УДА
19 січня 2025 р. 00:16
У Південній Кореї почалися протести після рішення суду про арешт президента
19 січня 2025 р. 00:06