Епоха миру залишилася в минулому — як Європа реагує на російську загрозу, прокоментував політолог

19 січня 2025 р. 11:13

19 січня 2025 р. 11:13


Засідання Військового комітету НАТО 15-16 січня, в якому, крім країн-членів, взяли участь 26 держав-партнерів, демонстрація розуміння, що російська загроза де-факто є всеосяжною. І вона стосується в першу чергу Європейського континенту, будучи загальною проблемою і спільним лихом європейців, які мають зрозуміти, як боротися з реваншистськими планами Російської Федерації. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

“І у тому, що стосується політичних аспектів, і з погляду, звичайно ж, необхідності забезпечити роботу цивільної, військової інфраструктури. Оскільки бачимо, різні гібридні методи дедалі частіше використовують із боку РФ. Це справді — сотні та сотні фактично окремих випадків, банальних диверсій з боку кремлівського режиму. Тому абсолютно очевидно, що дана зустріч — це таки розуміння тієї ситуації, в якій сьогодні перебуває Європа через дії безпосередньо РФ протягом останніх років”, — констатував гість ефіру.

Він зазначає, що європейські країни реагують на виклики, зокрема нарощуючи поінформованість своїх громад щодо необхідності збільшення видатків на безпеку та оборону.

“Епоха миру, на жаль, залишилася у минулому. Так, це ще не глобальна війна, але необхідно більше ресурсів для того, щоб безпосередньо захистити західний спосіб життя, щоб він не був банально знищений внаслідок тих кроків Російської Федерації, які ми бачимо зараз і які, очевидно, зроблять у найближчому майбутньому. Тема України, звичайно ж, теж ставиться в інформаційний порядок денний, оскільки зрозуміло, що тактично чим більше сьогодні допомагати Україні, тим більше шансів таки послабити російські агресивні дії та не дати можливості Росії підготуватися до більш масштабних заходів проти європейської безпеки”, — додав політолог.

На його думку, європейські члени НАТО в найближчі 2-3 роки можуть вийти на показник 3-3,5% ВВП на оборону. За сукупністю 2% вже досягнуто за рахунок тих країн, які збільшили витрати. Як, наприклад, Польща, яка досягне показника 4,7% ВВП цього року.

“Плюс треба розуміти, що війна Росії проти України показала слабкість тих запасів озброєння, які є зараз і члени Альянсу, і не тільки члени Альянсу. І багато країн зараз починають, я не сказав би, що гонку озброєнь, але оновлення тих запасів, які є, виходячи з нових загроз, що існують, характеру війни XXI століття. Цілком очевидно, що велика сума від цього фінансування піде безпосередньо на продукцію ВПК. Це буде, у тому числі, підтримка національних економік, оскільки це не лише продукція військового комплексу, а й розвиток, наприклад, IT-сфери… І низка інших супутніх сфер. Тому це допомагатиме розвивати безпосередньо економіку Європейського Союзу та загалом Європи”, — резюмував голова Центру аналізу та стратегій.

Нагадаємо, країни G7 звинуватили Кремль у запуску дезінформації щодо підриву демократичних урядів у всьому світі.

Епоха миру залишилася в минулому — як Європа реагує на російську загрозу, прокоментував політолог

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua