вологість:
тиск:
вітер:
ЄС має намір посилити тиск — санкційна політика щодо РФ (ВІДЕО)
Немає жодних підстав скасовувати санкції проти Росії, заявила глава дипломатії ЄС Кая Каллас. Вона наголосила, що санкції є важелем впливу на Москву. У Єврокомісії планують завдати удару російському тіньовому флоту — суднам, які нелегально перевозять російську нафту. А Польща, яка головує в ЄС, вимагає прискорити підготовку 16 пакету санкцій проти Росії. Його можуть затвердити у третю річницю з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, повідомляє FREEДОМ .
Диктатор Путін не змінив своєї мети, тому немає підстав для скасування санкцій, заявила глава європейської дипломатії Кая Каллас. За її словами, Європа у наступному пакеті обмежень має домагатися зниження граничної ціни на російську нафту, щоб позбавити Москву доходів.
“Ми маємо чинити політичний та економічний тиск на Росію. На нашому боці — економічна міць… Росія зазнає труднощів, бо її національний фонд виснажений, і вона не має тих доходів, які отримувала від нафти та газу. Але ми ще маємо можливості, які ми можемо використати, і це стосується санкцій”, — заявила верховна представниця Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Кая Каллас.
Євросоюз із лютого 2022 року запровадив 15 пакетів санкцій щодо Росії у відповідь на її агресію проти України. Наступне рішення про продовження обмежень має бути одноголосно ухвалене 27 країнами-членами ЄС до 31 січня. Однак прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан блокує рішення до приходу Дональда Трампа до Білого дому. Водночас, в адміністрації Трампа планують посилити санкції проти Росії. Вони, як зазначив кандидат на пост міністра фінансів США Скотт Бессент, можуть увійти до стратегії припинення війни в Україні.
“Те, що відбувається в Україні, — це одна з найбільших трагедій мого дорослого життя. На мій погляд, санкції були недостатньо повними… Якщо чиновники в Російській Федерації дивляться ці слухання, вони повинні знати, що якщо я буду затверджений і якщо президент Трамп попросить у рамках своєї стратегії щодо припинення війни в Україні, я на 100% підтримуватиму посилення санкцій . Особливо — щодо російських нафтових компаній”, — заявив кандидат у міністри фінансів США Скотт Бессент.
Як пише The Moscow Times, з початку повномасштабної війни Росії проти України рекордна кількість російських компаній поскаржилася на проблеми через санкції. Згідно з опитуванням Інституту народно-господарського прогнозування Російської академії наук, у листопаді 2024 року головною проблемою для бізнесу стало отримання імпортної сировини та складників. Складнощі з цим відчувають понад 62% російських компаній.
“До рекордних майже 48% зросла частка підприємств, які скаржаться на різке зростання цін на імпорт. Майже половина з них повідомляє про кредити, що дорожчають. А кожна п’ята компанія (21,5%) визнає, що через санкції не може провести модернізацію, оскільки імпорт технологій закритий чи утруднений”, — пише The Moscow Times.
Санкції діють, попри заяви кремлівської пропаганди, що економіка Росії справляється, запевнив голова українського зовнішньополітичного відомства Андрій Сибіга.
“Санкції діють. Ми маємо й надалі зміцнювати санкційну політику. Ми також бачимо прояви певних труднощів у російській економіці. Попри бравурні заяви, що російська економіка впоралася. Ні, це не так. Дуже важливо, щоб спільно з європейськими та американськими партнерами ми підіймали ціну агресії для Росії. І щоб зробили ці прояви певних проблем у російській економіці трендом. Щоб вона зазнавала ще більших руйнувань”, — заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.
У 2024 році США, Євросоюз, Велика Британія, Японія та Південна Корея 29 разів посилювали санкції щодо Росії. За кількістю обмежень, як повідомляє The Moscow Times, Росія вже стала світовим рекордсменом, випередивши країни-ізгої: Іран та КНДР.
Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив , що “настав час” для Європейського Союзу скасувати санкції проти Росії, тому що адміністрація Дональда Трампа готова розпочати “нову еру”. Відповідну заяву угорського прем’єра процитувало агентство Bloomberg.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
Інавгурація Трампа: як проходитиме церемонія та де дивитися онлайн-трансляцію
19 січня 2025 р. 17:04
Єменські хусити завдали збитків світовій торгівлі на $200 мільярдів - The Economist
19 січня 2025 р. 17:00
Мемкоїн Трампа стає популярнішим: ціна нової криптовалюти різко здорожчала за добу
19 січня 2025 р. 16:49