Попри підписання договору про співпрацю, Тегеран не відправить свої війська на допомогу РФ, — сходознавець

19 січня 2025 р. 17:06

19 січня 2025 р. 17:06


Москва та Тегеран підписали договір про стратегічне партнерство. Загалом у документі, за заявами іранських чиновників, 47 статей, що охоплюють усі сфери двостороннього співробітництва. Одними із ключових аспектів такої співпраці стануть взаємні постачання озброєнь. Водночас в угоді не йдеться про те, що Росія допомагатиме Ірану ядерними технологіями, а Іран у разі потреби відправить свої війська в Росію. Насправді цей договір є лише фіксацією того рівня взаємодій, які є між Москвою та Тегераном і без цієї угоди. Про це сьогодні, 19 січня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів російський журналіст, сходознавець, автор Telegram-каналу SULEYMANOV Руслан Сулейманов.

“Цей договір між Москвою і Тегераном — це лише фіксація взаємодій, які є між Москвою та Тегераном і без цієї угоди. Іранська сторона постачала б і далі свої “Шахеди” та інші озброєння, яких потребує Кремль, але навряд чи Тегеран навіть після цієї угоди наважиться на відправлення якоїсь живої сили в Росію. Так само як і Москва ніколи не була зацікавлена в тому, щоб втягуватися у військові авантюри Тегерана безпосередньо”, — зазначив журналіст.

Він також відзначив досить хитру позицію Ірану щодо російського вторгнення в Україну.

“Що стосується підтримки російського вторгнення в Україну, то тут іранці дуже хитрі. По-перше, вони жодного разу формально не визнавали факт постачання своїх озброєнь до Росії безпосередньо. Разом з тим Тегеран формально визнає територіальну цілісність України, ніколи не визнавав анексію Криму. Хоча знову ж таки тут це нічого не змінює. Ні для кого не секрет, що Іран підтримує у військовому плані російське вторгнення в Україну, проте йому важливо зберегти обличчя чисто формально, що він не причетний до російської агресії проти України”, — розповів сходознавець.

Він вважає, що підписання договору між Москвою та Тегераном — не більш ніж демонстрація того, що Росія та Іран єдині завжди й у всьому. Хоча це не так. У кожного є багато підозр, багато сумнівів щодо один одного.

“Сам факт, що угоду було підписано напередодні інавгурації обраного президента Дональда Трампа, свідчить про бажання продемонструвати, що Росія не самотня, і Іран не самотній, і у них міцний союз. Водночас Кремлю було важливо наголосити, що немає жодних таємних домовленостей. Саме тому того ж вечора на сайті Кремля було опубліковано повний текст угоди, де загалом ми не знаходимо якихось явних ознак того, що між Москвою і Тегераном справді військовий союз. А як розвиватимуться події насправді — покаже час”, — підсумував Руслан Сулейманов.

Попри підписання договору про співпрацю, Тегеран не відправить свої війська на допомогу РФ, — сходознавець

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua