Масовані удари по стратегічних об’єктах на території РФ: цілі та наслідки оцінив Храпчинський

19 січня 2025 р. 18:55

19 січня 2025 р. 18:55


Суттєве навантаження на протиповітряну оборону (ППО) противника дозволяє її проривати. Крім того, масовані удари по військових і стратегічних об’єктах на території РФ впливають не лише на військову логістику армії ворога, а й мають психологічний тиск на самих росіян. Таку думку сьогодні, 19 січня, висловив в ефірі телеканалу FREEДОМ експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів РЕБ Анатолій Храпчинський.

Він зауважив, що Україна має можливість завдавати масовані удари по стратегічних об’єктах на території РФ, спричиняючи істотне навантаження на ППО противника.

“Плюс додатково такі масовані удари не тільки впливають на логістику, а й психологічно тиснуть на самих росіян. Вони розуміють, що так зване “СВО” вже безпосередньо відбувається на території Російської Федерації. Тобто до лютого 2022 року по російських заводах не прилітали дрони, і російські заводи могли вибухати тільки виключно через недбалість самих співробітників або директорату цих заводів. Зараз це відбувається завдяки тому, що по них прилітають засоби озброєння, які спрямовані на знищення цих заводів, їхньої можливості виробляти озброєння та паливо”, — звернув увагу Храпчинський.

Експерт навів приклад наслідків однієї з атак з боку України по стратегічному заводу в Таганрозі.

“Удари по заводу Берієва могли призвести до того, що в крайній масований обстріл за участю стратегічної авіації Росія підняла невелику кількість літаків Ту-95. Наполовину скоротилася участь літаків стратегічної авіації по Ту-95МС, але водночас росіяни вже почали активніше використовувати літаки Ту-22М3, які не можуть нести ракети з дальнім радіусом дії”, — сказав він.

За словами Храпчинського, удари по заводах, на яких виробляються деталі та паливо для російської авіації, можуть призвести до підвищення ризику того, що літаки не долетять до пускових рубежів.

“Тому що деталі відсутні, палива недостатньо, це вже створюються проблеми. Тобто ускладнюється ведення бойових дій”, — пояснив експерт.

Він упевнений, що Україні необхідно вдвічі-втричі нарощувати темп ударів по стратегічних і військових об’єктах на території Росії, щоб придушити логістику армії противника.

Нагадаємо, кілька регіонів Росії атакували дрони в ніч на 5 січня. Загалом ідеться про роботу ППО в п’яти російських регіонах.

Згодом вночі 15 січня безпілотники залетіли в Тамбовську область Російської Федерації. Під атаку потрапив спиртзавод . А вночі 16 січня було атаковано пороховий завод у Тамбовській області та нафтобазу — у Воронезькій області РФ.

Масовані удари по стратегічних об’єктах на території РФ: цілі та наслідки оцінив Храпчинський

Джерело: uatv.ua (Світ)