вологість:
тиск:
вітер:
Велика Британія та Україна мають спільні стратегічні інтереси на довгострокову перспективу, — Попов
Стратегічний інтерес Великої Британії до України пов’язаний з історичним протистоянням із Росією, що робить партнерство двох країн довгостроковим та взаємовигідним. Спільна робота з британськими структурами, такими як найбільша морська страхова компанія Lloyd’s, дозволить ефективно протидіяти незаконним діям Росії на морі, включно з перевезенням краденого зерна та нафти. Про це сьогодні, 20 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розказав експерт “Українського інституту майбутнього” Ігор Попов.
Зближення інтересів країн у стримуванні російської агресії робить столітню угоду не просто символічною, а й основою для довгострокового стратегічного партнерства.
“ Інтерес Великої Британії до України дійсно стратегічний, тому що “велика гра” між Великою Британією та Росією триває вже майже 200 років, і частина цієї нової “великої гри” відбуватиметься у тому числі на території України. В цьому випадку ми маємо збіг інтересів. Це стримування експансії та агресії Російської Федерації, і тому 100 років — це не лише красива метафора. Це маркування, що ми визначаємо наші відносини як стратегічні, а наші стратегічні цілі — як такі, що збігаються “, — наголосив Попов.
Партнерство з Лондоном є ключовим для України ще й тому, що Велика Британія є однією з найсильніших морських держав.
“ Велика Британія залишається однією з провідних морських держав. Саме в Лондоні знаходиться центральний офіс найбільшої морської страхової компанії Lloyd’s. Ми співпрацюємо з цим відомством щодо припинення страхування російських суховантажів, які перевозять крадене українське зерно, а також щодо блокади нелегального експорту нафти (тіньового флоту). Крім того, Велика Британія контролює або відстежує усі судноплавні шляхи, тому можна відстежити, як українське зерно вивозиться РФ морем “, — зазначив експерт.
Співпраця України з Великою Британією у сфері військово-морського флоту розпочалася ще до повномасштабної війни. Зараз вона зосереджена на розробці та виробництві безекіпажних морських дронів.
“ Велика Британія є морською державою, для них дуже важливим є питання розробки морських безпілотників. Наші фахівці співпрацюють з британськими військовими службами, отримують від них певні технології, діляться своїм досвідом застосування, своїми технологіями. Тому найбільш перспективним партнерством країн у сфері оборонно-промислового комплексу буде співпраця у створенні морських безпілотників “, — наголосив Ігор Попов.
Нагадаємо, 31 грудня 2024 року українські розвідники за допомогою морських дронів вразили три російські гелікоптери.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
Біля найбільшого порту РФ на Далекому Сході через санкції скупчуються танкери - Bloomberg
21 січня 2025 р. 00:33
Макрон оголосив про план мобілізувати добровольців з числа молоді на посилення армії
21 січня 2025 р. 00:33