Федеральна резервна система США вийшла з коаліції з боротьби зі зміною клімату NGFS

21 січня 2025 р. 10:25

21 січня 2025 р. 10:25


Федеральна резервна система США виходить із глобальної коаліції з боротьби зі зміною клімату за кілька днів до вступу на посаду нової адміністрації Трампа. За вихід проголосували п'ять чиновників ФРС, включно з головою Джеромом Пауеллом, двоє утрималися.

Федеральна резервна система США приєдналася до Мережі центральних банків і органів нагляду за екологізацією фінансової системи (NGFS) у грудні 2020 року. Мета NGFS, до якої входять світові центральні банки та наглядові органи, — інтегрувати управління кліматичними та екологічними ризиками у фінансовий сектор і мобілізувати «фінанси для підтримки переходу до стійкої економіки», ідеться на сайті групи.

17 січня Федеральна резервна система США оголосила про свій вихід із коаліції, що складається з 143 членів.

«Робота NGFS стає дедалі ширшою, охоплюючи дедалі ширше коло питань, які виходять за межі статутного мандата ради», — йдеться в повідомленні центрального банку.

Представник Енді Барр привітав рішення ФРС, назвавши його «кроком у правильному напрямку», як ідеться в повідомленні на соціальній медіаплатформі X 18 січня.

«Виходячи з NGFS, Федеральна резервна система готується переглянути пріоритети, ґрунтуючись на потребах американських громадян і фінансової системи США, а не на бажаннях невибираних іноземних чиновників», — сказав він.

Бен Кушинг, директор кампанії Sierra Club «Фінанси без копалин», поклав відповідальність за нещодавнє рішення ФРС вийти з NGFS на майбутню адміністрацію Трампа, йдеться в заяві від 17 січня.

«Зусилля нової адміністрації, спрямовані на заперечення і поглиблення кліматичної кризи, повинні стати причиною того, що ФРС повинна відстоювати свою незалежність, займаючись кліматичними ризиками, але замість цього вона робить зворотне», — сказав Кушинг.

«Якщо ФРС продовжить піддаватися політичному тиску й уникати дій щодо клімату, це призведе до подальшої ізоляції США на світовій арені та піддасть економіку ще більшому ризику».

Очікується, що обраний президент Дональд Трамп виведе США з Паризької угоди щодо клімату, що він також зробив 2019 року. Дональд Трамп назвав цю угоду «повною катастрофою» для економіки США та надто м'якою щодо китайського комуністичного режиму. Після вступу Байдена на посаду 2021 року США знову приєдналися до угоди.

ФРС і клімат

Виступаючи перед комітетом Палати представників 2023 року, Пауелл заявив, що центральний банк не розробляє політику з питань клімату.

«Ми не прагнемо стати кліматичним політиком», — сказав він. «З часом цю межу потрібно буде ретельно оберігати».

Того ж року група республіканців із Сенату надіслала Пауеллу лист, у якому критикувала включення критеріїв екологічності, соціальності та управління (ESG) до аналізу банківських ризиків, відомого як «кліматичний стрес-тест».

«Це політика, що маскується під аналіз ризиків», — заявили законодавці. «ФРС посилає потужний сигнал про те, що банківська діяльність, яка не підтримує мети чистого нуля до 2050 року, за своєю суттю ризикована і не схвалюється».

«Це відволікає капітал від розвитку традиційної енергетики в критичний момент для нашої економіки і національної безпеки, одночасно зміцнюючи можливості супротивників Америки. Цей кліматичний стрес-тест є логічним результатом наполегливої та зростаючої кліматичної активності ФРС», — пишуть законодавці.

Увага ФРС до клімату зазнала критики з боку Стівена Мірана, якого було призначено головою Ради економічних консультантів при адміністрації Трампа. У доповіді, написаній у співавторстві минулого року, Міран заявив, що Федеральна резервна система просуває кліматичні принципи в нормативно-правовій базі для банків.

«Пропозиції ФРС вимагатимуть від банківської системи виділення значних ресурсів на вивчення проблеми зміни клімату та вибудовування стратегічного планування, політики і процедур банківського сектору з урахуванням кліматичних проблем», — ідеться у звіті.

«Підвищена увага ФРС до питань клімату супроводжується послабленням її традиційних обов'язків з регулювання банківської діяльності».

Перед тим як Silicon Valley Bank зазнав краху 2023 року, Рада з нагляду за фінансовою стабільністю ФРС зробила зміну клімату одним із головних пріоритетів, пишуть автори. На той момент це був другий за величиною крах банку в історії США.

«Якби ФРС звернула увагу на процентний ризик банківської системи, а не на кліматичний ризик, система могла б уникнути значної волатильності», — ідеться в статті.

Федеральна резервна система США вийшла з коаліції з боротьби зі зміною клімату NGFS

Джерело: www.epochtimes.com.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua