Трамп не скасовуватиме санкції проти РФ, скоріше, запровадить нові — аргументи Бродської-Кроткіної

21 січня 2025 р. 12:21

21 січня 2025 р. 12:21


Скасовувати санкції, запроваджені Джо Байденом, новий президент США Дональд Трамп не буде. З’являється дедалі більше свідчень цього. Щобільше, швидше за все, він запроваджуватиме нові санкції проти Росії. Таку думку в ефірі FREEДОМ висловила завідувачка програми славістики в Університеті імені Вашингтона та Лі у штаті Вірджинія (США), докторка філологічних наук, журналістка Ганна Бродська-Кроткіна.

Вона посилається, по-перше, на те, що Трамп став набагато рідше згадувати Україну, а в інавгураційній промові не говорив про неї взагалі, якщо не брати до уваги слів про те, що він має намір припинити всі війни. Це, на думку гості ефіру, є сигналом: американський президент усвідомлює, що швидко зупинити російсько-українську війну не вдасться. По-друге, вона звертає увагу: в американські ЗМІ просочуються чутки про те, що Трамп розчарований у Путіні, якого тепер вважає слабаком. Еволюція відносини відбулася, за її оцінкою, на тлі падіння режиму Асада в Сирії.

“Це, звісно, був колосальний сигнал усьому світу, що Росія дуже ослабла. І саме це призвело, я думаю, до такої еволюції уявлення Трампа про те, що він хоче робити, як чинити з Путіним і як розв’язувати проблему з війною… Тепер Трамп бачить Путіна як економічно слабкого, і тому йому здається, що зараз він введе нові санкції, і це спонукає Путіна до миру”, — коментує Бродська-Кроткіна.

Ще один аргумент гості ефіру: попри те, що Трамп номінує на посаді не завжди компетентних людей, на “українському напрямі” він хоче бачити саме професіоналів. До таких вона включила нового держсекретаря США Марко Рубіо, якого на цю посаду вже затвердив Сенат, майбутнього спецпредставника по Україні Майка Волтца та номінанта на міністра фінансів Скотта Бессента. І Рубіо, і Бессент тією чи іншою мірою вже висловлювалися на підтримку санкцій. При цьому, як зазначила Бродська-Кроткіна, Рубіо навряд чи робив би це всупереч бажанням Трампа.

“Тема санкцій з’явилася у Марко Рубіо… Він ніколи б не став робити подібні заяви, якби не знав чи не відчував своїм шостим політичним чуттям, що ця тема, яка приємна Трампу, і що Трамп налаштований так само, як і він, стосовно санкцій. Є ще друга цікава особа, яка щойно виникла, це Скотт Бессент. Це людина, яка буде призначена на роль міністра фінансів, і вона також згадала у своїх слуханнях у Конгресі санкції. Але він сказав уже чіткіше і ясніше, що я абсолютно підтримаю введення нових санкцій, і він має на увазі санкції безпосередньо в галузі енергоносіїв, якщо президент Трамп підтримає таке рішення. Тобто, очевидно, така тема обговорюється, і очевидно, що люди, яких Трамп висуває на важливі посади, абсолютно погоджуються з ідеєю санкцій”, — констатувала докторка наук.

На її думку, скасування санкцій проти Росії можливе лише в обмін на якісь поступки з боку Кремля, це вже озвучувалося командою Трампа.

“Маленьке застереження, що тема військової агресії, захисту демократії тощо, абсолютно пішла з риторики Республіканської партії, вони тепер дотримуються більш нейтральної мови. Але Марко Рубіо, проте, дав зрозуміти, що якщо Росія погодиться на переговори, погодиться на мир, так він це висловив, наскільки я зараз пам’ятаю, тоді санкції будуть зняті. Тобто так, це абсолютно тільки в обмін на щось”, — каже гостя ефіру.

Вона також зазначила, що симпатики Росії та противники допомоги Україні серед республіканців у Конгресі США є, проте виступати за зняття санкцій вони не наважаться, якщо Трамп матиме іншу позицію з цього приводу.

“Трамп поставив справу так, що загалом він одностайний володар… Зараз Республіканська партія абсолютно придушена Трампом. Це не Республіканська партія. Це, загалом, переважно партія Трампа. Тому йти проти Трампа у перші два роки буде дуже ризиковано. Через два роки, коли Трамп буде на виході, втретє він не зможе балотуватися, тут можуть бути якісь незалежні голоси. Але зараз, якщо Трамп захоче і затвердить додаткові санкції проти Росії, то навряд чи знайдуться конгресмени, які наважаться підняти проти нього голос. Думаю, що вони не знайдуться у його власній партії”, — пояснила Ганна Бродська-Кроткіна.

Нагадаємо, 47-й президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп у понеділок, 20 січня, склав присягу як глава держави. Перед ним присягу склав віцепрезидент США Джей Ді Венс.

Президент України Володимир Зеленський привітав Дональда Трампа та американський народ з інавгурацією.

Трамп не скасовуватиме санкції проти РФ, скоріше, запровадить нові — аргументи Бродської-Кроткіної

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua