вологість:
тиск:
вітер:
Росію доведеться примушувати до діалогу через силу — позиції України та США в цьому плані вже синхронізуються, — Буряченко
Зараз ведеться активна дипломатична підготовка до завершення війни Росії проти України. Сторони роблять різні заяви. Але поки конструкції сильної угоди щодо завершення війни немає. РФ все одно доведеться примушувати до діалогу через силу. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 23 січня, поділився кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.
“Зараз сторони через публічні заяви максимально, скажімо так, проводять дипломатичну підготовку. Трамп виходить із прямим ультиматумом Російській Федерації про закінчення війни. Мовляв, якщо вони цього не зроблять, то він запровадить додаткові санкції, ембарго, торговельні заборони, і буде примушувати так чи інакше їх це зробити. І що, мовляв, Путін тільки гірше зробить, якщо швидко не закінчить цю війну”, — сказав політолог.
Зі свого боку Кремль уже відповів через коментарі Путіна і Пєскова. Якщо проаналізувати заяви російської сторони, то можна побачити два варіанти їхньої позиції, вважає Буряченко.
“В одному варіанті Путін каже, що тільки після капітуляції України готовий говорити. Він, по суті, повторює свої меседжі 2021 року. Ключовий із них, звісно ж, позаблоковий статус України. Але в другому варіанті, через Пєскова, Кремль дає зрозуміти, що в будь-якому разі готовий на переговори зі США, навіть нібито без умов, тим самим розставляючи капкани перед Сполученими Штатами. Бо варіант сісти за стіл переговорів із Трампом надзвичайно влаштовує Москву. І всім очевидно: якщо Трамп особисто зустрічатиметься з Путіним, то він має вийти з сильною угодою”, — сказав гість ефіру.
На його думку, Трамп і його оточення розуміють усі ризики діалогу з РФ.
“Чи є зараз геополітична конструкція сильної угоди, до кінця сформульованої? У мене є великі сумніви. Тому Російська Федерація, розуміючи це так само, як і ми з вами, пропонує начебто діалог без зобов’язань Трампу. І дуже важливо, що і Трамп розуміє, що це пастка і на це не йде. Думаю, що його найближче оточення також йому пояснило всі ризики розставлених пасток з боку Путіна і Російської Федерації”, — акцентував спікер.
Буряченко також прокоментував заяву президента України Володимира Зеленського в Давосі. Глава держави назвав справедливу умову для початку переговорів із РФ — відхід армії противника на лінію розмежування до повномасштабного вторгнення.
“Складно зрозуміти, як це зараз сприйме Кремль, тому що РФ отже сприймає всі сигнали діалогові, зокрема зі Сполучених Штатів, досить критично. Давайте прямо скажемо. Російська Федерація у 2025 році йде на пік військових можливостей. Найбільший військовий бюджет, у них розкручений ВПК, у них є північні корейці, договір з Іраном. А їх Штати примушують до, скажімо, швидких і ефективних мирних переговорів, як мінімум”, — зазначив Буряченко.
Однак, упевнений він, що РФ все одно доведеться примушувати до діалогу через силу.
“Російську Федерацію все одно доведеться примушувати до діалогу через силу. Про це говорив Трамп уже не один раз. І, мені здається, наша позиція і позиція Сполучених Штатів у цьому плані потихеньку синхронізується. Навіть згадаємо заяви Келлога про те, що Сполучені Штати не повинні допустити наступного Мінська. Як на мене, не дарма спочатку, проявляючи дипломатичні таланти, Трамп говорить про готовність до діалогу з РФ. Але закінчує він, тим, що, мовляв, якщо ви мене не почуєте, то про це пошкодуєте. І будуть і санкції, і обмеження, і будемо робити вам дуже погано, і, по суті, примусово вас посадити за стіл переговорів”, — резюмував гість ефіру.
Раніше політолог Ігор Петренко сказав, що Сполучені Штати Америки можуть стати медіатором у мирному переговорному процесі.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
Принц Гаррі став багатшим на 12 млн доларів: що трапилося
23 січня 2025 р. 18:58
Північна Корея перекинула до Росії РСЗВ, які замаскувала під цивільні фургони
23 січня 2025 р. 18:53
Пісторіус: Якщо не гарантувати Україні стійкий мир, Путін може спробувати знову напасти
23 січня 2025 р. 18:40