вологість:
тиск:
вітер:
Миротворці та зміцнення оборони: що може забезпечити безпеку України та Європи (ВІДЕО)
Тільки реальні гарантії безпеки для України можуть забезпечити безпеку Європи, заявив на Всесвітньому економічному форумі в Давосі президент Володимир Зеленський. За його словами, одним зі складників таких гарантій після можливого припинення вогню може бути розміщення в Україні міжнародного миротворчого контингенту. Але для того, щоб місія була ефективною, вона повинна включати, як мінімум, 200 тис. військових, повідомляє FREEДОМ .
“Я підтримую ідею контингентів як частину гарантій безпеки. Оскільки Росія має півторамільйонну армію, а ми матимемо вдвічі менше, це означає, що нам потрібні контингенти зі значною кількістю солдатів — 200 тис. щонайменше”, — упевнений Зеленський.
У миротворчій місії, яка може бути розгорнута в Україні, мають узяти участь і військові зі Сполучених Штатів Америки, наголосив президент України в інтерв’ю Bloomberg. Адже європейським партнерам Києва не вистачає солдатів, щоб стати справді ефективною стримувальною силою. Наприклад, 200 тис. військових — це трохи менше за чисельність армії Франції. А вона — одна з найбільших у Європі. У грудні 2024 року президент України сказав, що в Брюсселі обговорюють ідею відправлення миротворців в Україну. За його словами, від лідерів деяких країн уже є позитивні сигнали.
“Миротворці можуть бути, присутність іноземних військ на території України як складова частина гарантій безпеки. Гарантії безпеки мають бути більш всеосяжними. Україна, як і раніше, не відмовляється від членства в НАТО. Чекаємо на запрошення в будь-якому разі. Україна також, як і в плані перемоги, говорить про необхідність розміщення неядерних сил стримування на території України — це конкретні озброєння, які можуть завдавати удари по центрах ухвалення рішень, як люблять росіяни говорити”, — прокоментував розміщення миротворчих сил політолог-міжнародник, експерт Центру “Об’єднана Україна” Дмитро Левусь.
Щоб вижити, Європа повинна озброюватися, заявив на сесії Європарламенту прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск. З ним згодна і глава європейської дипломатії Кая Каллас. Вона переконана, що Україна може виграти війну, розв’язану Росією. Але для цього Європа має збільшити допомогу Києву та власний військовий потенціал. А можливості для цього є — економіка Євросоюзу в 17 разів більша за російську.
“Нездатність Європи інвестувати у військовий потенціал є небезпечним сигналом для агресора. Це сигнал слабкості. Президент Дональд Трамп має рацію, коли каже, що ми витрачаємо недостатньо. Настав час інвестувати. Ми всі повинні бути реалістами щодо Росії. Вона є загрозою для нашої безпеки сьогодні, завтра і доти, доки ми не почнемо достатньо фінансувати нашу оборону. Час не на боці Росії, але він не обов’язково і на нашому боці. Ні в кого з нас не повинно бути сумнівів у тому, що нам потрібно витрачати більше, щоб запобігти війні. Але водночас ми повинні бути готові до війни”, — заявила верховна представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас.
Євросоюз уже виділив Україні допомоги на 134 млрд євро, з них 50 млрд спрямували на озброєння. Крім того, європейські партнери допомогли в підготовці 75 тис. українських солдатів. Тепер Брюссель працює над 16 пакетом санкцій щодо Росії. За словами глави європейської дипломатії, в ЄС хочуть розширити використання заморожених російських активів для допомоги Україні.
Новини рубріки
У Варшаві пасажири побили білоруського водія, бо подумали, що він з України, – ЗМІ
24 січня 2025 р. 00:18
Вибух в шахті на сході Туреччини - під завалами перебувають гірники
24 січня 2025 р. 00:08
Трамп розсекретив документи про вбивства Кеннеді та Кінга
24 січня 2025 р. 00:08