вологість:
тиск:
вітер:
Як співпраця України та Молдови вплине на ситуацію в Придністров’ї — думка Нантоя
Невизнане Придністров’я — інструмент Кремля, який Росія намагається використати для другої фази гібридної війни проти Республіки Молдова. Адже першу фазу Кремль програв, коли намагався зірвати референдум 20 жовтня і процес переобрання Маї Санду на пост президента. Зараз напередодні парламентських виборів РФ знову цинічно використовує Придністров’я для дестабілізації ситуації. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив депутат парламенту Республіки Молдова Оазу Нантой.
У цьому контексті стратегічне партнерство України та Молдови є принципово важливим для забезпечення стабільності та зриву планів Росії щодо перетворення Молдови на плацдарм антиукраїнської та антиєвропейської політики.
“Візит президентки Молдови до Києва відображає багатопланове співробітництво між Республікою Молдовою та Україною. Цей візит свідчить — Росія приречена на програш у ситуації, коли дві демократичні держави не тільки звіряють свій годинник щодо європейської інтеграції, а й проводять консолідовані дії для забезпечення стабільності та безпеки регіону. У кінцевому підсумку це має призвести до усунення Росії з Придністровського регіону республіки Молдова”, — підкреслив молдавський депутат.
Нантой акцентував на заяві президента Володимира Зеленського щодо відправки своїх фахівців на Молдовську ДРЕС для збільшення вироблення електроенергії. Депутат упевнений, що в такий спосіб електроенергію генеруватимуть для користувачів із Молдови та постачання її в Україну.
“У ситуації, коли Росія цинічно й по-варварськи руйнує енергетичну інфраструктуру української держави, наше партнерство має продемонструвати світові, що Молдова та Україна контролює ситуацію в регіоні. І в такому разі — ми дві держави, які разом прямують до Європи і забезпечують мир, стабільність та безпеку”, — акцентував Нантой.
Крім того, представник молдовського парламенту заявив, що наразі Кремль разом зі збанкрутілими маріонетками з Тирасполя намагається створити картину геноциду і привід для ескалації напруженості.
“Ніхто інший, як [глава російського МЗС] Сергій Лавров, який виконує роль Геббельса (Йозеф Геббельс — німецький політик і пропагандист, один із послідовників Адольфа Гітлера, — ред.) при путінському дворі намагався пригрозити пальчиком, попередивши Молдову не йти на силову ескалацію. При цьому п’ята колона Кремля вже заявляє, що на лютий призначено масові протести. Це свідомо програшна, незграбна спроба дестабілізувати ситуацію в Республіці Молдова”, — наголосив депутат.
За його словами, режим у невизнаному Придністров’ї вже збанкрутував. Десятиліттями він зміг протриматися винятково за рахунок безкарності так званих лідерів, односторонніх поступок із боку корумпованої влади з Кишинева і поставок безкоштовного російського газу.
“Зараз лавочка закривається. А партнерство між Молдовою та Україною забезпечить стабільність і скоординовані зусилля за будь-яких спроб Кремля дестабілізувати ситуацію в регіоні. Не кажучи вже про те, щоб взяти під контроль всю Республіку Молдова за підсумками державного перевороту, про який мріє Кремль, але який провалиться”, — зазначив Нантой.
Молдовський парламентарій підсумував, співпраця обох країн надзвичайно важлива для того, щоб Київ і Кишинів виступали єдиним фронтом з Євросоюзом і разом виконували “домашнє завдання” зі вступу до ЄС.
Нагадаємо, 25 січня президентка Республіки Молдова Мая Санду прибула до Києва з робочим візитом.
Раніше повідомлялося, що Молдова готова надавати невизнаному Придністров’ю невідкладну допомогу і поставити газ, але з деякою умовою.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
Колумбія погодилася приймати депортованих мігрантів зі США - Білий дім
27 січня 2025 р. 06:28
Італія після двох місяців паузи відновила відправку мігрантів до Албанії
27 січня 2025 р. 06:28