Ударів по РФ стане набагато більше — українські дрони змінять правила гри

02 лютого 2025 р. 17:51

02 лютого 2025 р. 17:51


Україна отримала доступ до систем, що виготовляють західні партнери, а також активно розвиває власні можливості з розробки нових безпілотних систем та удосконалення тих, що вже діють. Росія ж сьогодні обмежена в реалізації подібних проєктів, тому що відключена від передових технологічних напрацювань.

Ще рік тому максимальна дальність українських безпілотників становила 800 км. Наразі БпЛА здатні вражати цілі на відстані 2 тис. км .

Нагадаю, у своєму привітанні з нагоди Дня воєнної розвідки керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони Кирило Буданов повідомив, що українські дрони можуть досягати цілей у Росії на відстані до 1800 км від кордону.

“Безпілотні системи, над розвитком яких зараз працюють кращі фахівці, зокрема представники Головного управління розвідки, вже дозволяють вражати військові об’єкти держави-агресора на відстані до 1800 км. Військові аеродроми, які є джерелом постійної загрози для мирних українських міст, здригаються від повітряних атак. Вся інфраструктура Р осії, що працює на війну, зазнає і буде зазнавати втрат” , каже очільник ГУР.

Зверну увагу на різноманітність засобів ураження, які має на озброєнні Україна та застосовує для ефективних ударів по військових та стратегічних об’єктах на території РФ, зокрема — дрони-ракети “Пекло” та “Паляниця”.

Слід зазначити, що українські БпЛА зараз мають можливість завдання ударів по аеродромах базування, навіть по “Оленьї” в Мурманській області — це близько 2 000 км .

Останні удари — по нафтобазах на території Російської Федерації. Йдеться про Ленінградську область — “Усть-Луга”. Останні удари по нафтопереробних заводах та нафтобазах в Енгельсі фактично звели нанівець можливість ефективного використання стратегічних бомбардувальників Ту-160, які базувалися на аеродромі “Енгельс” та використовувалися російськими ВКС для ракетного терору проти мирних українських міст.

Ударів по РФ стане набагато більше — українські дрони змінять правила гри

За інформацією британської розвідки, внаслідок удару 8 січня виникли масштабні пожежі на території складу паливно-мастильних матеріалів, на гасіння яких, як повідомляється, пішло кілька днів. У ніч проти 14 січня був повторний удар по нафтобазі, який знову спричинив пожежу і завдав додаткової шкоди інфраструктурі об’єкта.

Аналіз знімків від 21 січня 2025 року показує, що було знищено чотири цистерни із паливно-мастильними матеріалами, ще 10 пошкоджено.

“Повторні удари свідчать про збільшену здатність України вражати об’єкти російської інфраструктури”, — резюмували в огляді розвідки Великої Британії

Крім того, бійці ГУР МОУ провели успішну атаку на нафтобазу “Лукойла” у місті Кстово. За інформацією джерел у розвідці, внаслідок удару на підприємстві спалахнула установка з виробництва етилену та пропілену ЕП-300. Наразі нафтопереробний завод СИБУР-Кстово у Нижньогородській області РФ призупинив роботу. НПЗ перевів основні установки в резервний режим. Відвантаження продукції тимчасово призупинено, проводиться оцінка наслідків та ремонт.

Нагадаю про атаку по Рязанському нафтопереробному заводу в Росії, що відбулася у ніч на 26 січня, яку провели підрозділи українських Сил безпілотних систем та ГУР.

Удар по нафтопереробному заводу в Рязані, приблизно за 200 кілометрів від Москви, був завданий по потужності, завдяки якій Росія отримує 17,1 мільйона тонн нафтопродуктів на рік, або близько 340 тисяч барелів на день. Рязанський НПЗ є основним постачальником моторного палива для столичних регіонів Росії. Усе це означає одну просту річ.

Ці атаки були добре підготовлені, і, зважаючи на серйозний успіх, триватимуть і надалі. А Росія з її невдалими спробами завадити українським дронам — продемонструвала усю вразливість і нездатність захистити свою власну територію. І не просто територію, а ключову для виживання і продовження війни галузь.

Примітно, що Сили оборони України і українська розвідспільнота продовжують нарощувати інтенсивність ударів по тилових об’єктах російського ВПК.

Днями росіяни підтвердили ефективність удару безпілотника ГУР по ключовому заводу російського ВПК, що випускав елементи мікроелектроніки для ракет “Іскандер” і засобів ППО “Панцир С-1”.

Йдеться про брянський завод, який, за даними російської сторони, на цей час припинив виробничий цикл. Російська сторона змушена була визнати критичні пошкодження як виробничих цехів, так і неможливість подальшого випуску продукції для потреб російського ВПК. А ось це вже показово. Йдеться про те, що цей завод неодноразово був ціллю безпілотників Головного управління розвідки Міноборони. До цього чотири рази завдавали удару по цьому підприємству, і, як бачимо, послідовність нанесення ударів має вельми велике значення. Тобто йдеться не про показові акції, демонстрації можливостей, а саме про спланований послідовний характер операції української розвідспільноти.

Варто зробити акцент і на кількісті українських БпЛА, які одночасно завдають ударів по декількох суб’єктах Російської Федерації. Це понад 120, за даними Міністерства оборони країни-окупанта. Таким чином йдеться про масштабування виробництва ударних безпілотників, причому, зазначу, з дальністю ураження понад 1 000 кілометрів .

Крім того, Сили оборони вже тривалий час використовують дрони, які можуть нести 250-кілограмові авіабомби для ударів по території Росії.

За даними аналітиків Defense Express, доказ того, що українські ударні БпЛА можуть використовувати повноцінні авіабомби вагою 250 кілограмів нещодавно оприлюднили українські джерела. Зокрема, такими боєприпасами були уражені об’єкти на території Брянської області РФ.

Варто зазначити, що українська сторона продовжує характер інтенсивних ударів по тиловій інфраструктурі російського ВПК та військових об’єктах на території Російської Федерації, які є законними цілями української сторони.

А ось це вже серйозні виклики, що стоять перед росіянами. Я нагадаю, внаслідок удару українських БпЛА можливості експортних операцій країни-окупанта щодо постачання паливно-мастильних матеріалів кінцевим споживачам зменшилися на 14%, а це значні недонадходження до російської скарбниці.

Тож можна сказати, що Сили оборони України і українська розвідспільнота намацали ахіллесову п’яту путінського режиму — і тепер будуть бити у ці точки до того моменту, поки повністю не зруйнують нафтову галузь країни-агресора. А що буде після цього, після втрати головної бюджетоформуючої і бюджетонаповнюючої галузі, спрогнозувати неважко.

Наразі завдання Сил оборони України — позбавити ворога ресурсів і зменшити потік нафтових грошей та палива, які агресор направляє безпосередньо на війну, на вбивства українських громадян.

Військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов, спеціально для FREEДOM

Ударів по РФ стане набагато більше — українські дрони змінять правила гри

Джерело: uatv.ua (Світ)