вологість:
тиск:
вітер:
Трамп скасував статус тимчасового захисту для 300 тисяч венесуельців, - NYT
Скасування TPS для венесуельців стало першим кроком Трампа в його другому президентському терміні щодо скасування захисту для мігрантів. Цей крок нагадує його попередні зусилля по скасуванню статусу для мігрантів з Сальвадору, Судану і Гаїті і є частиною ширшої політики щодо посилення імміграційної системи в США. Включаючи припинення програм, які раніше дозволяли мігрантам в'їжджати легальними каналами, а також заморожування системи прийому біженців.
Цього разу адміністрація США вирішила прискорити процес, і ті венесуельці, хто перебував під захистом TPS у 2023 році, втратять цей статус лише через 50 днів після офіційного повідомлення уряду про припинення програми. На відміну від попередніх випадків, коли мігранти зберігали свій статус протягом 12-18 місяців, зараз зміни набудуть чинності швидше.
Республіканці, які критикують програму TPS, стверджують, що вона перетворилася з тимчасового заходу на тривалий захист, який дозволяв мігрантам залишатися в країні набагато довше, ніж планувалося. Водночас, за даними NYT, понад 300 тисяч венесуельців втратять захист уже у квітні, а ще 250 тисяч можуть опинитися в тій самій ситуації у вересні.
TPS був створений для мігрантів, які не можуть повернутися на батьківщину через природні катастрофи або конфлікти. Безліч венесуельців втекло до США через економічну та політичну нестабільність у своїй країні, спричинену режимом Ніколаса Мадуро. Адміністрація Джо Байдена довго намагалася уникнути депортації венесуельців, оскільки Венесуела не дозволяла депортаційні рейси. Однак нещодавно ситуація змінилася.
Трамп заявив, що Венесуела погодилася приймати назад усіх нелегальних іммігрантів, включно з членами злочинних угруповань, таких як Tren de Aragua. Президент США також зазначив, що влада Венесуели погодилася надати транспорт для повернення мігрантів у свою країну. Офіційні особи в Каракасі цього не підтвердили, але сам процес депортації, за словами Трампа, вже розпочався.
Зазначимо, що рішення Венесуели про повернення мігрантів могло бути пов'язане з дипломатичними зусиллями США, включно з нещодавнім інцидентом із Колумбією. 26 січня Колумбія відмовилася приймати два американські військові літаки з депортованими мігрантами, після чого Трамп пригрозив запровадженням санкцій і мит, що, вочевидь, призвело до угоди з Колумбією.
Джерело: socportal.info (Світ)Новини рубріки
Зміцнення оборони потребуватиме від країн ЄС певних важких рішень - Каллас
03 лютого 2025 р. 12:59
Джорджеску каже, що заявив про розподіл України "суто теоретично"
03 лютого 2025 р. 12:48