вологість:
тиск:
вітер:
Китай відповідає США новими митами: під ударом нафта, Google і модні бренди
Китай запровадив нові тарифи на імпорт низки американських товарів, включно зі скрапленим природним газом, вугіллям, сирою нафтою та сільськогосподарською технікою. Крім того, Пекін розпочне антимонопольне розслідування щодо компанії Google. Ці заходи стали відповіддю на рішення адміністрації Дональда Трампа запровадити додаткові 10-відсоткові мита на китайський експорт .
Про це повідомляє The Financial Times.
Згідно з офіційною заявою Китаю, нові тарифи, які варіюються від 10 до 15 відсотків, набудуть чинності 10 лютого. Вони були оголошені після того, як у США опівночі у вівторок почали діяти нові американські мита. Це ознаменувало початок чергового етапу торговельного протистояння, що триває ще з першого президентського терміну Трампа.
Окрім зазначених мит, Китай також запровадить додаткові збори на окремі види автомобільного експорту зі США та посилить контроль над експортом рідкісноземельних металів, що є стратегічно важливими для багатьох високотехнологічних галузей.
Рішення Трампа щодо підвищення мит викликало занепокоєння серед союзників США та інвесторів. На вихідних він оголосив про намір запровадити значні тарифи проти Канади, Мексики та Китаю, звинувачуючи ці країни у недостатніх заходах зі стримування нелегальної імміграції та боротьби з поширенням фентанілу – сильнодіючого опіоїду, що потрапляє до США, зокрема з Китаю.
Втім, мита щодо Канади та Мексики в останню хвилину були відкладені після переговорів Трампа з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо та президентом Мексики Клаудією Шейнбаум. Очікується, що найближчим часом президент США проведе переговори і з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, що може створити передумови для можливого скасування нових торговельних обмежень.
Ціни на нафту знизилися на тлі загострення торговельної напруги між США та Китаєм. Вартість еталонної марки Brent впала на 0,7% до 75,41 долара за барель, тоді як американська West Texas Intermediate втратила 1,8%, опустившись до 71,9 долара за барель.
Міністерство фінансів Китаю, оголошуючи про запровадження нових мит, заявило, що дії США порушують правила Світової організації торгівлі. У відомстві зазначили, що такі заходи не лише не сприяють вирішенню економічних проблем Сполучених Штатів, а й ускладнюють торговельну співпрацю між двома країнами.
Згідно з рішенням Пекіна, американське вугілля та скраплений природний газ обкладатимуться 15-відсотковими тарифами, а імпорт сирої нафти, сільськогосподарської техніки, великих автомобілів і пікапів підпадатиме під 10-відсотковий податок.
Крім того, китайський антимонопольний регулятор оголосив про початок розслідування щодо компанії Google за можливі порушення антимонопольного законодавства. Попри те, що пошукова система заблокована в Китаї, американська технологічна корпорація отримує прибутки від реклами китайських компаній за межами країни, а її операційна система Android широко використовується виробниками смартфонів у КНР.
У відповідь на американські обмеження Міністерство торгівлі Китаю також запровадило експортний контроль на постачання вольфраму та 25 видів рідкісних металів і технологій, включаючи паратунгстан амонію. Нові обмеження набули чинності негайно.
Окрім цього, до так званого "списку ненадійних суб'єктів", що фактично є китайським чорним списком, внесено американську компанію PVH Group, яка володіє брендами Calvin Klein і Tommy Hilfiger. Це рішення стало наслідком розслідування щодо можливих дискримінаційних дій компанії стосовно бавовни, виробленої в Сіньцзяні – регіоні, де, за даними міжнародних правозахисників, мають місце порушення прав людини, включаючи примусову працю.
До санкційного списку також додано американську біотехнологічну компанію Illumina. Китайське міністерство пояснило цей крок необхідністю захисту національного суверенітету, безпеки та інтересів розвитку країни.
Попри певний оптимізм щодо можливості досягнення торговельної угоди найближчим часом, експерти висловлюють скептицизм щодо перспектив вирішення конфлікту. Робін Сін, головний економіст з питань Азії у Morgan Stanley, зазначив, що ймовірність повного уникнення нових мит залишається низькою, оскільки шляхи до деескалації є вузькими та вимагатимуть значних компромісів з обох сторін.
Доповнюється…
Дональд Трамп веде США новим шляхом митних бар'єрів і торгових воєн. Його стратегія ‒ повернення економіки на рідну землю, блокування дешевого імпорту та відновлення виробничого потенціалу.
Проте цей новий шлях, на переконання Олексія Куща , веде і до глобальної фрагментації, де країни, що залишаться поза блоками США, ризикують узагалі загубитися на світовій мапі. Про це фінансовий аналітик пише у статті "Америка проти всіх. США готуються до нової торгової ери" .
Джерело: zn.ua (Світ)Новини рубріки
Білий дім надав Маску офіційний статус спеціального держслужбовця - CNN
04 лютого 2025 р. 11:26
Пірс Морган після скандального інтерв’ю з Карлсоном анонсував розмову із Зеленським
04 лютого 2025 р. 11:22
Китай та Індія не раді, що зв’язалися з Росією, — економіст
04 лютого 2025 р. 11:18