В Аргентині спостерігається економічне зростання на тлі бідності населення (ВІДЕО)

05 лютого 2025 р. 08:41

05 лютого 2025 р. 08:41


Сьогодні деякі показники другої за величиною економіки Південної Америки досить позитивні: інфляція знизилася, а Буенос-Айрес повернувся до позитивного сальдо торгового балансу. Однак у той час як одні дані свідчать про те, що Аргентина повертається до нормального життя, інші вказують на зростання бідності.

У листопаді 2023 року на президентських виборах в Аргентині переміг Хав'єр Мілей, кандидат від партії «Свобода рухається вперед», який мав намір покласти край пероністській політиці, що діяла в країні протягом багатьох років, — політиці, яку він називав «кастою».

Щоб домогтися цього і вивести країну з кризи, в яку вона занурювалася впродовж кількох років, економіст за освітою і переконаний прихильник економічного лібералізму вдався до радикальних заходів, спрямованих на скорочення видатків державного сектору, дерегулювання економіки і приватизацію державних компаній.

У результаті з моменту приходу Мілея до влади було закрито «250 національних управлінь, секретаріатів і субсекретаріатів» і скорочено 40 000 посад державних службовців, повідомляє іспанська газета El País.

Ще один приклад радикальної політики лібертаріанського глави держави — скорочення кількості міністерств з 18 до 5. Нагадаємо, що під час президентської кампанії Гав'єр Мілей виходив на сцену з вигуками «afuera» щоразу, коли знімав ярлики з дошки, на якій були перераховані назви міністерств, які він вважав непотрібними.

Загалом за рік державні витрати в Аргентині скоротилися на 30%.

Через рік ліберальна політика, яку іноді називають «шоковою терапією», схоже, принесла свої плоди: інфляція знизилася з 212,4% у 2023 році до 117,8% у 2024 році, тобто майже на 100%. Але крім значного зниження інфляції, торговельний баланс Аргентини також став позитивним.

За даними Національного інституту статистики (Indec), у 2024 році в Буенос-Айресі буде зафіксовано профіцит торгового балансу в розмірі 18,8 млрд доларів. Цей позитивний баланс контрастує з дефіцитом у 7 мільярдів доларів у 2023 році.

Згідно з даними Міністерства фінансів, у 2023 році борг сягне 155,4% ВВП, тоді як наступного року він становитиме 91,5%.

Аргентинський президент був захоплений цими результатами, виступаючи 23 січня на Всесвітньому економічному форумі (ВЕФ) у Давосі. «Через рік я маю сказати, що більше не почуваюся таким самотнім, тому що світ прийняв Аргентину. Аргентина стала глобальним прикладом фіскальної відповідальності, виконання наших фінансових зобов'язань, того, як покінчити з проблемою інфляції, а також нового способу ведення політики, який полягає в тому, щоб говорити людям правду», — заявив він.

Оцінки економічного зростання на 2025 рік також позитивні. Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує, що 2025 року темпи зростання 21-ї за величиною економіки світу становитимуть близько 5%.

Зростання безробіття та відсутність гарантій зайнятості

Однак радикальна політика Хав'єра Мілея мала не тільки позитивний вплив на аргентинське суспільство.

За даними Казначейства, за рік безробіття зросло з 6,6 до 8,2%. Рівень бідності також підскочив: з 41,7% у другій половині 2023 року до 52,9% у першій половині 2024 року.

До цього слід додати зростання крайньої бідності. У вересні 2024 року Indec повідомив, що 18,1% аргентинців живуть «за порогом бідності», тобто понад 5 мільйонів осіб.

«У майбутньому ключовим моментом буде продовження процесу дезінфляції, щоб опустити рівень бідності дедалі нижче й нижче», — пояснює економіст Прісцилла Фіальо, голова аргентинського департаменту ОЕСР, в інтерв'ю діловому журналу Forbes France, опублікованому цього тижня.

Через рік після вступу на посаду президент-лібертаріанець домігся успіхів в економіці та фінансах: інфляцію було приборкано, а експорт зріс. Однак невизначеність зберігається: половина населення Аргентини живе за межею бідності.

В Аргентині спостерігається економічне зростання на тлі бідності населення (ВІДЕО)

Джерело: www.epochtimes.com.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua