вологість:
тиск:
вітер:
На її могилу приносять монети і квіти: як виглядає пам’ятник Соньці Золотій Ручці і де він знаходиться
Вона була видатною шахрайкою та авантюристкою, яка увійшла в історію та літературу
Сонька Золота Ручка — відома шахрайка, злодійка та авантюристка, яка увійшла в історію своїми злочинами та стала персонажем у літературі та кінематографі. Є кілька версій, де її поховано, проте пам’ятник їй встановили у Москві.
"Телеграф" розповість, що відомо про життя та смерть Соньки Золотої Ручки, і як виглядає її пам’ятник, на який приносять монети та квіти.
Сонька Золота Ручка — що про неї відомо
Справжнє ім’я Соньки Золотої Ручки — Софія Іванівна Блювштейн. При народженні її назвали Шейндля-Сура Лейбовна Соломоніак. Вона народилася 2 травня 1846 року у Варшавській губернії, яка тоді належала до Російської імперії.
Злочинця-авантюристка єврейського походження, відома на прізвисько Сонька Золота Ручка, свої злочини чинила здебільшого в російських містах, була кілька разів ув’язнена і відправлена на каторгу, також засвітилася в Одесі.
Точних відомостей про життя Софії Соломоніак-Блювштейн-Штендель немає, оскільки свій власний життєпис вона значною мірою сфальсифікувала. У 1860-1870-х Сонька Золота Ручка роках займалася злочинною діяльністю у великих російських містах та в Європі.
Вона професійно займалася крадіжками та шахрайством, що набули популярності завдяки своєму авантюрному компоненту, схильності до містифікації та театральної зміни вигляду. Сонька Золота Ручка явно мала фантастичний артистичний талант і гострий розум, що безсумнівно допомагало їй у злочинній діяльності. Вона неодноразово затримувалась поліцією різних держав, проте без серйозних наслідків. А коли її все-таки спіймали і засудили до каторги, не раз учиняла втечі з місця ув’язнення.
Софія Блювштейн померла від застуди 1902 року, про що свідчить повідомлення тюремного начальства. Вона нібито була похована на місцевому кладовищі в Олександрівському посту на Сахаліні.
При цьому на Ваганьківському цвинтарі у Москві є могила, що приписується Соньці Золотій Ручці. Можливо, це кенотаф — символічна могила або пам’ятник, де не містяться останки реальної людини. Однак на цю могилу у Москві люди приносять монети та квіти, часто ці люди злочинці. Таким чином вони намагаються показати повагу знаменитій злодійці та отримати її покровительство та заступництво.
Раніше "Телеграф" розповідав, як виглядає одна з найпомпезніших і загадкових могил на Байковому цвинтарі . "Я тебе люблю, живи вічно", — йдеться у написі на надгробку.
Джерело: telegraf.com.ua (Світ)Новини рубріки
Трамп вже зацікавився: чи варто Україні віддати США свої рідкоземельні метали
05 лютого 2025 р. 18:30
Влучили в яблучко, – політтехнолог про вигідну угоду, яка може бути між США та Україною
05 лютого 2025 р. 18:30
Говорив про війну: у Саратові чоловіка оштрафували за розмову у поїзді
05 лютого 2025 р. 18:30