«Північний потік-2» можуть пустити в експлуатацію - ЗМІ

05 лютого 2025 р. 22:16

05 лютого 2025 р. 22:16


Підірваний газопровід «Північний потік-2» може отримати нове життя, адже обговорюється використання ділянки газопроводу для імпорту зеленого водню з Фінляндії.

Про це з посиланням на урядові та промислові кола пише Handelsblatt , передає Укрінформ.

Також є припущення про можливе транспортування природного газу з Росії після досягнення мирної угоди між РФ і Україною.

«Менш ніж за три тижні до федеральних виборів питання, яке викликало стільки проблем у Німеччині, є незручне для всіх партій. Уряд Німеччини заперечує наявність планів щодо майбутнього «Північного потоку-2». Але, як стверджують інсайдери, знайомі з цією справою, федеральний уряд не хоче залишати майбутнє трубопроводу напризволяще. На нього також тиснуть, вимагаючи діяти згідно з рішенням суду»,- йдеться у матеріалі.

Конкретним приводом для дебатів називають рішення суду швейцарського міста Цуг, який розглядає справу про банкрутство Nord Stream 2 AG. 9 січня 2025 року суд надав рішення про відстрочку виконання неплатоспроможної компанії Nord Stream 2 AG до 9 травня. Причини – складна геополітична ситуація, майбутні федеральні вибори в Німеччині та інавгурація Дональда Трампа на пост президента США. Спочатку арбітражний керуючий компанії повинен був продати її після 10 січня для розрахунку з боргами.

Російська державна компанія «Газпром», як власник Nord Stream 2 AG, на даний момент зберігає контроль над газопроводом. Це також стосується п’яти інвесторів, серед яких Uniper. Державна німецька енергетична компанія брала участь у фінансуванні проєкту вартістю майже мільярда євро.

За даними різних ЗМІ, питання обговорюється з урядом Трампа, оскільки США продовжують накладати санкції на «Північний потік-2». Питання може стати «важелем для мирних переговорів з Росією», йдеться у матеріалі.

У німецькому уряді ситуацію не коментують і жодні переговори не підтверджують. Наразі «питання про використання труби не стоїть», немає і планів «сертифікувати «Північний потік-2» або перезапускати проєкт», цитує видання речницю Мінекономіки.

Водночас газогін може бути використаний для транспортування водню. Над проєктом щодо водню загалом працюють три скандинавські компанії Copenhagen Infrastructure Partners (CIP), Nordion Energi та Gasgrid Finland. Однак нове будівництво буде «надзвичайно дорогим». Технічно цілком можливо використовувати трубопровід для водню, а не газу.

Такі плани уже розкритикувала Німецька екологічна допомога (DUH), де заявили, що «можливе перепрофілювання трубопроводу «Північний потік-2» для транспортування водню нереалістичне просто тому, що в осяжному майбутньому не буде достатньо екологічно чистого водню».

«Введення в експлуатацію «Північного потоку-2» не тільки фінансуватиме військові кошти Путіна, але й зробить Європу ще більш залежною від викопного природного газу, а отже, поставить під сумнів цілі захисту клімату», - попередив директор DUH Саша Мюллер-Креннер.

Як повідомлялось, газогін «Північний потік-2» довжиною 1234 км, який складається з 2 гілок, був побудований попри численні протести з боку України, Польщі та країн Балтії, для збільшення обсягів транспортування російського газу в Європу через Німеччину. Втім, він так і не був сертифікований через накладання санкцій США.

26 вересня 2022 року на російських газопроводах «Північний потік-1» та «Північний потік-2» сталася масштабна аварія. Було знищено обидві нитки газогону «Північний потік-1» і одна з двох ниток газогону «Північний потік-2».

«Північний потік-2» можуть пустити в експлуатацію - ЗМІ

Джерело: ukrinform.ua (Світ)