Близько 200 українських військовополонених страчено — дані правозахисника

06 лютого 2025 р. 11:56

06 лютого 2025 р. 11:56


За останні пів року почастішали страти українських військовослужбовців, які потрапляють у російський полон. За даними моніторингової місії ООН з прав людини, з кінця серпня 2024 року зафіксовано 79 таких випадків у 24 інцидентах. Однак їх набагато більше близько 200, запевняє правозахисник, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павличенко. Про це він сказав в ефірі телеканалу FREEДOM .

“Їх (випадків страти українських військовополонених, ред.) уже понад 200. У них [місії ООН з прав людини] своя методологія оцінки. Вони перевіряють і верифікують уже встановлені факти, а не тільки ті, які є на рівні інформаційного повідомлення і не перевірені”, зазначив спікер.

За словами правозахисника, існує велика кількість видів воєнних злочинів. Серед них так звані “мимовільні страти”, які підпадають під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду (МКС).

“Ми очікуємо, що цього року буде відкрито нові кейси, зокрема з питань утримання в місцях несвободи українських військових і цивільних на окупованих територіях і в Російській Федерації. Кейс щодо “мимовільних страт” це прерогатива національних правоохоронних органів, і це Міжнародний кримінальний суд. Якщо МКС матиме підстави для розслідування і достатню доказову базу, він теж долучиться до цього процесу”, упевнений гість ефіру.

Павліченко уточнив, що зараз створюється спеціальний трибунал щодо злочинів агресії, який теж входить до системи міжнародного гуманітарного права.

“Це один із чотирьох видів кримінальних міжнародних злочинів, злочини агресії. Останні 70 років вони фактично не були об’єктом розслідування. Нагадаю, це Токійський або Нюрнберзький трибунали, які відбувалися в 1945-1947 роках. Це були суди переможців над переможеними державами. Тоді було трохи простіше. Система і конструкція цих судів була іншою. Сьогодні ми повертаємося до створення окремого спецтрибуналу з питання агресії. Цей злочин так само розглядається Міжнародним кримінальним судом”, акцентує правозахисник.

Нагадаємо, робоча група зі створення Міжнародного спеціального трибуналу щодо Росії за її злочини проти України розробила ключові елементи його статуту.

Близько 200 українських військовополонених страчено — дані правозахисника

Джерело: uatv.ua (Світ)