ЄС розглядає нові санкції проти «тіньового флоту» РФ та його капітанів - Сікорський

06 лютого 2025 р. 21:00

06 лютого 2025 р. 21:00


Сучасна конвенція ООН з морського права не дозволяє затримувати та доглядати судна "тіньового флоту" РФ навіть за фактом їх зловмисних дій проти об’єктів критичної інфраструктури, таких як комунікаційні та енергетичні кабелі. Саме тому країни ЄС шукають правові рішення для притягнення до відповідальності капітанів суден-порушників.

Про це сьогодні у Брюсселі на зустрічі з журналістами заявив міністр закордонних справ головуючої в ЄС Польщі Радослав Сікорський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми просили ЄС розпочати застосування санкцій також проти капітанів цих кораблів «тіньового флоту», імена яких є відомими. Коли вони спричиняють шкоду, затримуються, і потім не можуть пояснити свої дії, - вони мають включатися до переліку індивідуальних санкцій, і це слугуватиме засобом стримування для інших. Санкції проти цих осіб, які порушують всі міжнародні стандарти, як ми сподіваємося, підтримують усі члени ЄС. Саме такою є ідея Польського головування в ЄС», - зазначив керівник зовнішньополітичного відомства Польщі.

У цьому контексті він привернув увагу до того, що існуюча зараз Конвенція морського права ООН не відповідає сучасним загрозам, особливо з огляду на те, що коїться у Балтійському морі. Протягом минулих 18 місяців у суден, що належать до російського «тіньового флоту», несподівано почали падати якорі, розриваючи комунікаційні та енергетичні кабелі. При цьому капітани та власники цих старих посудин, як зареєстровані в країнах «податкового раю», мають сумнівне страхування або не мають його взагалі, користуються Конвенцією ООН для прикриття своїх злочинних дій. Адже, за Конвенцією, скидання якоря у міжнародних водах не розглядається як злочин.

«Ми, як і всі інші країни Балтії, шукаємо рішення. Таке рішення має бути терміновим, зокрема, з огляду на той факт, що російські військові та шпигунські кораблі, схоже, проводять картографію підводної інфраструктури не лише у Балтиці, але також у Північному морі. Тож те, що ми бачимо зараз, може бути лише передувати гіршим діям, що можуть трапитися у майбутньому», - зауважив Сікорський.

Як вже повідомлялося, російський «тіньовий флот», чисельність якого Київською школою економіки оцінюється у більш ніж 650 суден, опинився в центрі уваги у 2024 році, не лише через нелегальне транспортування російської нафти, а й на тлі кількох інцидентів із пошкодженням підводної інфраструктури у Балтійському морі.

Північноатлантичний альянс 14 січня 2025 року започаткував військову місію Baltic Sentry для посилення захисту критичної інфраструктури у Балтійському морі .

Як очікується, Європейський Союз застосує нові обмежувальні заходи проти суден, що входять до складу російського «тіньового флоту», у наступному, 16-му пакеті санкцій проти країни-агресора.

ЄС розглядає нові санкції проти «тіньового флоту» РФ та його капітанів - Сікорський

Джерело: ukrinform.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua