вологість:
тиск:
вітер:
Проросійські політики у Європі змагаються в нападках на Україну (ВІДЕО)
Лідер парламентської фракції правлячої угорської партії “Фідес” Мате Кочіш написав у соцмережі, що Україна нібито організувала інформаційну кампанію для дискредитації прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Жодних доказів на підтвердження своїх слів політик не навів. Раніше прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо звинуватив Україну у причетності до протестів у країні. Чому проросійські політики в Європі змагаються у нападках на Україну, розбирався FREEДОМ .
У вівторок, 4 лютого, на пресконференції за підсумками візиту до Москви лідер проросійської Партії соціалістів Ігор Додон заявив про нібито історичні молдавські землі на території України.
“Хочу зробити зауваження деяким політикам Європейського Союзу, Румунії та інших країн, які вже ділять землі України. По-перше, ті землі, які ви називаєте, історично вони є молдавськими, деякі з них. Там і зараз проживають сотні тисяч молдаван на своїй землі, й вони розмовляють молдавською мовою. По-друге, це нас, радянську Молдову, позбавили статусу морської держави. У нас відібрали південь країни та північ незаконним рішенням у середині минулого століття, провівши так звану реформу Хрущова”, — заявив політик.
Зауваження Додона адресоване скандально відомому ультраправому румунському політику Калину Джорджеску. У листопаді 2024 року він переміг у першому турі президентських виборів. Рада нацбезпеки Румунії звинуватила Росію у масштабній кампанії просування Джорджеску в соцмережах, а Конституційний суд країни анулював результати голосування на виборах. Нещодавно політик в інтерв’ю румунському телебаченню назвав Україну вигаданою державою. Він заявив, що поділ країни неминучий і перерахував українські території, які, на його думку, мають відійти Румунії та іншим державам.
“Світ змінюється. Зміняться межі. Крім того, якщо межі зміняться, то де ми? Отже, у нас є Північна Буковина, у нас є Буджак, у нас є Північний Марамуреш із колишнього Закарпаття, те, що залишилося від угорців, Львів, який залишиться у поляків, та Малоросія”, — сказав Джорджеску в інтерв’ю Romania TV.
Пізніше Джорджеску спробував виправдатися, повідомивши, що його заява про поділ України — це “абсолютно теоретична гіпотеза”. Висловлювання румунського політика в Міністерстві закордонних справ України засудили та наголосили, що його слова повністю тотожні тезам російської пропаганди.
“Вважаємо категорично неприйнятними та засуджуємо ревізіоністські заяви чи дії, які посягають на суверенітет та територіальну цілісність України, суперечать міжнародним нормам, статуту ООН, а також базовим демократичним цінностям. На тлі таких заяв абсурдно виглядають спроби Каліна Джорджеску позиціювати себе як “незалежного” політика: озвучені ним тези цілком тотожні тезам російської пропаганди, що вказує на повну залежність від господарів у Москві”, — зазначив речник українського зовнішньополітичного відомства Георгій Тихий.
Такі заяви проросійських політиків лише посилюють дискусію щодо майбутнього країни-агресора, вважає керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко.
“Бо агресивна імперія, яка мовами інших пропонує “поділ світу”, не має довіри та лише посилює думки та голоси тих, хто вважає правильним підтримати створення національних утворень на поки що території самої Росії для зменшення світових загроз”, — написав він у Telegram.
Нападами в Україну останнім часом відзначилися й проросійські політики в Словаччині та Угорщині. Лідер фракції угорської партії влади “Фідес” Мате Кочіш звинуватив Україну в тому, що вона нібито розгорнула кампанію з очорнення прем’єр-міністра Віктора Орбана. А глава уряду Словаччини Роберт Фіцо запідозрив Київ у причетності до організації масштабних акцій протесту в країні.
“Що може зробити такий довгожитель політичний, як Фіцо? Це осідлати якусь тему. І на сьогоднішній день його тема — це газова, при тому, що вона абсолютно надумана. Сильна залежність від Російської Федерації, інакше він би так не поводився, тому що він розуміє наслідки для себе. Він щоразу своїми заявами чисто йде ва-банк”, — пояснила докторка філософії, експертка із зовнішньої та внутрішньої політикам Людмила Покровщук.
Нападки на Україну з боку проросійських політиків у Європі, що почастішали, безпосередньо пов’язані з Москвою, кажуть експерти. Росія активно підтримує ультраправих. А ті, зі свого боку, охоче транслюють російську пропаганду.
Новини рубріки
Картелі важливіші? У Трампа розігнали групу, яка працювала над протидією обходу санкцій
07 лютого 2025 р. 02:09
3 основні пункти: чи влаштує Україну мирний план від США
07 лютого 2025 р. 02:06
Трамп запровадив санкції проти МКС через переслідування Нетаньягу
07 лютого 2025 р. 01:59