Американські лікарні вимагають від Трампа не обкладати тарифами медичні товари з Китаю (ВІДЕО)

07 лютого 2025 р. 09:26

07 лютого 2025 р. 09:26


Президент Дональд Трамп зіткнувся з тиском з боку американських лікарень і виробників непатентованих ліків, які вимагають виключити медичні товари з його нових тарифів на китайський імпорт. Лобісти великої фармацевтичної компанії кажуть, що такі торгові бар'єри призведуть до нестачі ліків і підвищення цін у Сполучених Штатах.

У вівторок президент-республіканець запровадив 10-відсоткові тарифи на всі китайські товари, імпортовані до США, і Китай відповів своїми власними цільовими тарифами.

У вівторок Американська асоціація лікарень написала в листі Трампу, що тарифи торкнуться онкологічних і серцевих ліків, а також антибіотиків на кшталт амоксициліну з Китаю.

З 1994 року Сполучені Штати та їхні основні торговельні партнери домовилися про взаємне скасування тарифів на фармацевтичну продукцію та хімічні речовини, що використовуються у виробництві ліків, згідно з даними офісу Торгового представника США.

За кілька тижнів до оголошення про санкції чотири лобісти й один керівник фармацевтичної компанії, які розмовляли з Reuters на умовах анонімності, заявили, що вимагали від адміністрації Трампа запевнень у тому, що їхню продукцію не обкладатимуть жодними тарифами.

Білий дім не відразу відповів на прохання про коментар.

Офіційний представник Білого дому заявив агентству Reuters до оголошення тарифів, що будь-які винятки будуть «нечисленні».

Близько 30% сировинних інгредієнтів, що використовуються для виробництва важливих ліків, надходять з Китаю, за даними лобістської групи госпіталів, яка представляє майже 5 000 американських лікарень і систем охорони здоров'я. Третина одноразових масок для обличчя і майже всі пластикові рукавички, що використовуються в охороні здоров'я, також надходять з Китаю, йдеться в повідомленні.

«Незважаючи на постійні зусилля зі створення внутрішнього ланцюжка поставок, американська система охорони здоров'я значною мірою залежить від міжнародних джерел», — ідеться в листі до Трампа.

Асоціація за доступні ліки, лобістська група, що опікується дженериками, заявила, що теж просить адміністрацію зробити виняток, посилаючись на жорстку норму прибутку, з якою стикаються виробники дешевих ліків, та історію нестачі препаратів.

«Накладення тарифів на дженерики ризикує просто посилити цю проблему, тому що у дженериків обмежені можливості для поглинання цих витрат», — сказав Крейг Бертон, старший віцепрезидент групи з питань політики.

Ліки у США коштують дорожче, ніж у будь-якій іншій країні. У 2023 році Сполучені Штати імпортували з-за кордону фармацевтичної продукції на суму понад 176 мільярдів доларів, з яких майже 6 мільярдів доларів надійшли з Китаю, згідно з торговими даними США. Сюди входять антибіотики, зокрема амоксицилін і пеніцилін, згідно з базою даних Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США.

Цього тижня керівники великих брендових виробників ліків, зокрема Merck, Amgen і Bristol-Myers, заявили, що вплив 10-відсоткових тарифів Китаю на них не буде значним.

За даними Управління торгового представника США, на Ірландію припадає 41 мільярд доларів імпорту ліків до Сполучених Штатів. Німеччина та Швейцарія також є провідними експортерами до США.

За словами аналітика Morningstar Карен Андерсен, американські тарифи щодо Європи, яка стала базою для виробництва складних біологічних препаратів, будуть більш тривожними для великих світових фармацевтичних компаній.

«Дійсно, багато брендових компаній постачають активні інгредієнти з Китаю, але якщо говорити про більші, основоположні препарати-блокбастери, то більшість із них виробляються або власними силами, або партнерами у США чи Європі», — каже Андерсен.

«У рамках процесу регулювання необхідно затвердити виробничі майданчики, а всі тестові партії повинні контролюватися на предмет відповідності активного інгредієнта і терміну придатності. Перенесення всього цього в США потребуватиме часу», — додав аналітик UBS з фармацевтики Трунг Хуінь.

За даними фармацевтичної лобістської групи PhRMA, будівництво нового фармацевтичного заводу і приведення його у відповідність до американських нормативних вимог може зайняти від п'яти до десяти років.

Американські лікарні вимагають від Трампа не обкладати тарифами медичні товари з Китаю (ВІДЕО)

Джерело: www.epochtimes.com.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua