вологість:
тиск:
вітер:
Mirage 2000 — в Україні: про переваги винищувачів та захист неба розповів авіаексперт
Перші французькі винищувачі Mirage 2000 вже прибули в Україну. За словами міністра оборони Франції Себастьяна Лекорню, керувати ними будуть українські пілоти, які пройшли багатомісячну підготовку у Франції. Літаки Mirage 2000 значно посилять захист українського неба. Скільки винищувачів отримає Київ — жодна зі сторін не уточнює. Відомо про те, що перед відправкою в Україну на бортах оновили обладнання. Це тип літаків, які можуть виявляти повітряні цілі на відстані до 120 км. Детальніше про винищувачі Mirage 2000 в ефірі телеканалу FREEДOM розповів авіаційний експерт, член громадської ради при Державіаслужбі Богдан Долінце.
“Загалом Mirage 2000 здатний нести, як правило, трохи більше 6 тонн корисного навантаження у вигляді крилатих ракет типу “повітря-земля”. Щодо саме модифікації Mirage 2000-5, яка створювалася насамперед як елемент системи захисту повітряного простору і компонент протиповітряної оборони, має необхідне обладнання для виявлення і знищення повітряних цілей (безпілотників, крилатих ракет і літаків противника). Його модифікація може говорити про те, що це один із літаків, який може замінити радянський Су-24″, — зазначає експерт.
За словами Долінце, саме Су-24 Україна продовжує використовувати для нанесення ударів ракетами Storm Shadow.
“Радянські Су-24 досить старі. Підтримувати їх у льотному стані важче і важче. Комплектуючих і запчастин до них у світі — дуже гострий дефіцит. Тому поява Mirage 2000-5 насамперед посилить протиповітряну оборону”, — упевнений член громадської ради при Державіаслужбі.
Для винищувачів Mirage 2000-5 ракети SCALP-EG і Storm Shadow є рідними. З використанням французьких літаків спостерігатиметься більш інтенсивне використання саме таких типів ракет, переконаний експерт.
“Це, звичайно, посилення загальної кількості знищених цілей. Серед них крилаті ракети та безпілотники. Але загальний рівень збільшення захисту повітряного простору все-таки залежатиме не тільки від Mirage, адже була інформація, що разом із ними Україна отримала додаткові борти F-16. Ми маємо дивитися на показники посилення захисту повітряного простору в комплексі. Варто розуміти, що це заслуга нарощування всіх видів протиповітряної оборони, і зокрема наземних комплексів”, — зазначає спікер.
В Україні, за словами Долінце, немає інструкторів і фахівців, які можуть проводити навчання пілотів з управління саме винищувачами Mirage 2000-5. Однак зараз Київ готує необхідну інфраструктуру, льотний склад і наземний персонал для технічного обслуговування таких літаків.
“У майбутньому, за необхідності, Україна також зможе самостійно готувати необхідний льотний і наземний персонал, як для F-16, так і для Mirage 2000-5. Для цього знадобиться час. Для отримання необхідної кваліфікації льотного складу і створення такої інфраструктури може знадобитися від двох років. Багатьом державам знадобилося до п’яти років, щоб це зробити. Швидкість підготовки з Mirage 2000-5 була набагато більшою, ніж, наприклад, з тим же F-16. Це пов’язано з тим, що групи в навчальних центрах готувалися тільки українські. Це дозволило досить швидко підготувати необхідну кількість складу із залученням перекладачів, що було неможливо під час підготовки F-16. Там український склад додавали до вже існуючих міжнародних груп, до яких входили представники різних держав. Не було можливості організувати підготовку, умовно кажучи, якоюсь однією мовою”, — акцентує гість ефіру.
Нагадаємо, 6 лютого стало відомо, що в Україну прибули перші французькі літаки Mirage 2000. Після F-16 це другий тип західних винищувачів, які Україна отримала від своїх союзників у війні проти Росії.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
Російський корабель-шпигун загорівся біля берегів Сирії: ЗМІ розкрили деталі
07 лютого 2025 р. 14:17
Україні вдалося зберегти підтримку США: аналіз ситуації, яка склалася після приходу Трампа
07 лютого 2025 р. 13:39
З якою метою РФ вивела підводний човен у Чорне море, розповів Плетенчук
07 лютого 2025 р. 13:36