вологість:
тиск:
вітер:
Які проблеми виникли в РФ із поповненням армії та розвитком ВПК — розбір (ВІДЕО)
Міноборони Росії планує ускладнити процедури звільнення призовників від служби. Це один із заходів, спрямований на поповнення армії. Кремль уникає офіційного оголошення нової хвилі мобілізації, зате шукає інші шляхи для збільшення чисельності військових, навіть ціною серйозного погіршення якості особового складу. Подробиці — в матеріалі журналістів FREEДOM .
У Росії підприємствам військово-промислового комплексу не вистачає професійних працівників. Дефіцит виник через те, що РФ почала істотно масштабувати виробництво зброї. За даними Міноборони України, обсяги випуску озброєння зросли від трьох до шести разів.
“Це потужний механізм для забезпечення війни. Росія досі має можливості для виробництва майже всіх основних номенклатур озброєння. Хоча є інформація про те, що підприємствам військово-промислового комплексу Росії сьогодні не вистачає сотень тисяч фахових працівників”, — зазначає генерал-лейтенант, перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк.
Разом з тим, через санкції компоненти для техніки, які Росія раніше отримувала від західних країн, стали недоступними. І через суттєві втрати на передовій російська армія використовує озброєння радянських часів.
“Замість сучасних танків на фронт вирушають, в основному, машини радянської розробки. Те саме стосується й артилерії, реактивних систем залпового вогню. Але навіть стара зброя — все одно зброя. Навіть Т-62 або Т-55 – теж танки. Логіка агресора проста — не витрачатися на те, що можна на певному етапі поповнити зі старих запасів. Головне — кількість”, — резюмував Гаврилюк.
Істотні проблеми відчуває Росія і з поповненням особового складу через небажання росіян воювати. У зв’язку з цим Міноборони Російської Федерації планує ускладнити звільнення призовників від служби. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни.
Наразі щомісячний набір до лав російської армії настільки низький, що не перекриває місячні втрати. Крім того, аналітики зазначили, що наприкінці 2024 року і на початку 2025 року рівень набору російських військових або дорівнював, або був нижчим за необхідний для відшкодування втрат. Деякі регіони Росії не виконують квоти з мобілізації, оскільки все більше громадян відмовляються воювати.
“Регіони змагаються один з одним, хто більше дасть виплати. Гостро не вистачає штурмовиків. Якщо раніше були м’ясні штурми ув’язнених, яких Пригожин туди відправляв, то зараз справи з вербуванням ув’язнених йдуть дещо інакше. Але це не змінює самого факту, що потрібні нові люди, які підуть на ці штурми”, — упевнений голова берлінського відділення правозахисної організації “Русь сидящая” Юрій Боровських.
Нагадаємо, за шість місяців Курської операції російські втрати сягнули близько 40 тисяч осіб, з яких понад 16 тисяч — безповоротні.
![Які проблеми виникли в РФ із поповненням армії та розвитком ВПК — розбір (ВІДЕО)](https://uatv.ua/wp-content/uploads/2022/09/rosarmiya-mobilizatsiya-690x398.jpg)
Новини рубріки
![...](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428x240/a/e4/0982b19c-05ad17627cadb660e3cdcd115b908e4a.png?v=7661_1)
Під санкції США потрапив прокурор МКС, який видав ордер на арешт Путіна
08 лютого 2025 р. 17:53