вологість:
тиск:
вітер:
На Мюнхенській конференції не буде ухвалено історичних рішень, але вона залишається значущою, — Лісний
Сучасні міжнародні організації, покликані захищати права людини й підтримувати мир, стикаються з проблемою адаптації до нових викликів. Замість активних дій вони часто лише констатують факти, що свідчить про кризу всієї системи. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів президент аналітичного центру “Політика” Олег Лісний.
“ Структури, які мали б функціонувати в питанні відновлення миру, просто констатують поточні факти. Ми зараз спостерігаємо злам системи міжнародної безпеки. Вона не виконує свою основну функцію, а лише фіксує те, що відбувається, не пропонуючи дієвих рішень”, — зазначив експерт.
Одним із головних чинників загострення кризи є дії та висловлювання президента США Дональда Трампа та його оточення, які вносять зміни в глобальну архітектуру безпеки.
“Глобальну архітектуру безпеки ламає насправді Трамп і його найближче оточення. Вони ставлять під сумнів старі механізми, які раніше здавалися непорушними. Поки незрозуміло, чи призведе це до зміцнення системи, чи послабить її — остаточні висновки можна буде зробити лише з часом”, — розповів Лісний.
У контексті зламу системи Мюнхенська безпекова конференція залишається знаковим майданчиком, хоча очікувати від неї резонансних рішень щодо Росії не варто. Головна цінність заходу полягає в узгодженні єдиної позиції західного світу, а не в гучних заявах.
“На Мюнхенській конференції можуть прозвучати емоційні та гучні заяви, проте її головна мета — обговорення єдиного погляду на ситуацію з війною. Важливо, щоб Захід не розділявся на окремі позиції, де США, Європа, Україна та Росія діють незалежно один від одного. Необхідне об’єднання цивілізованого світу для досягнення справедливого й міцного миру — саме цього зараз не вистачає”, — наголосив спікер.
Хоча нинішня конференція навряд чи увійде в історію, вона залишається важливою з погляду формування майбутньої політики Заходу. Рішення, ухвалені за закритими дверима, можуть зіграти ключову роль у подальшому діалозі з Трампом.
“Більше там відбудеться того, що ми не почуємо день у день, але побачимо в майбутньому. І це вже виллється в те, що принесуть на стіл Трампу. Можливо, якби ця Мюнхенська конференція була історичною, туди б приїхав Трамп. Тоді він міг би озвучити свій план. Але навіть без нього не можна применшувати значення цього майданчика. Тут формуються не просто заяви, а напрацьовуються конкретні рішення, або хоча б перші кроки до них”, — акцентував Олег Лісний.
Нагадаємо, Мюнхенська конференція з питань безпеки — це форум, який відбувається щорічно і є майданчиком для глобальних обговорень міжнародної безпеки. Цього року конференція проходитиме з 14 по 16 лютого. Очікується, що в ній візьмуть участь лідери близько 60 країн, 150 міністрів з усього світу, а також керівники міжнародних організацій.
Джерело: uatv.ua (Світ)Новини рубріки
У Литві прокоментували відключення країн Балтії від російської енергомережі
08 лютого 2025 р. 20:07
У Китаї стався зсув ґрунту, близько 30 людей зникли безвісти - ЗМІ
08 лютого 2025 р. 20:07
Трамп сказав, чи буде він депортувати принца Гаррі
08 лютого 2025 р. 19:47