Як надалі може трансформуватися формат “Рамштайн” — думка політолога

13 лютого 2025 р. 12:02

13 лютого 2025 р. 12:02


Напередодні у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулося 26-те засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”. Уперше на зустрічі головувала Велика Британія. Підсумки засідання в плані пакетів допомоги зовсім не гірші для України, ніж були раніше. А учасники формату продовжать працювати, незалежно від того, куди “переїжджатиме” “Рамштайн”. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 13 лютого, поділився кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

“Те, що “Рамштайн” переходить під головування Британії, дуже цікава історія. Адже, по суті, лейбористи, безпосередньо прем’єр-міністр Кір Стармер, починають зближення з Європою на тлі дуже невдалого і жорсткого Brexit. Але це зближення буде не економічним, а саме в безпековому компоненті. Тобто, та нова архітектура, яка вибудовуватиметься на Європейському континенті, звісно ж, будуватиметься за участі Британії та України. Це вже можна сміливо констатувати”, — акцентував Буряченко.

Для України дуже важливо, вважає він, що Лондон уклав із Києвом “столітню угоду”. І співкоординація формату “Рамштайн” Британією свідчить про те, що Україна може розраховувати на конструктивну допомогу від партнерів, насамперед, у сфері оборони.

На думку Буряченка, цей формат ще буде кристалізуватися. І є кілька варіантів майбутнього “Рамштайну”.

“Є думка, що різні країни по черзі братимуть на себе координаційні функції. Але всі підгрупи, які були створені раніше, коли координацію реалізовували Сполучені Штати, наприклад, щодо авіації, щодо безпілотників, танків, щодо бронетехніки, вже ухвалили свій довгостроковий план щонайменше на кілька років. Вони не розформовуються і продовжують працювати в автономному варіанті, незалежно від того, куди переїжджатиме “Рамштайн”: з військової бази в Німеччині до Брюсселя або куди-небудь ще”, — сказав гість ефіру.

Він не виключає, що з часом визначаться спів-координатори формату “Рамштайн” — три сторони.

“Це, з одного боку, Британія, з іншого — НАТО, і з третього боку — Європейський Союз. Ось саме в такому тріумвіраті, якщо хочете, мені здається, і буде розвиватися подальший формат “Рамштайн”  для України”, — зазначив спікер.

Буряченко наголосив, що 26-те засідання “Рамштайну” показало вагомі результати для України.

“Цей “Рамштайн” зовсім не гірший, наприклад, ніж попередні. Є пакети допомоги від Британії, а також понад 100 млн євро на системи ППО від Норвегії. Є інші пакети від європейських партнерів. І я думаю, що залишиться незмінним той факт, що про всі пакети допомоги, які було проголосовано і реалізовано у форматі “Рамштайн”, ми будемо дізнаватися тільки з часом”, — резюмував гість ефіру.

Нагадаємо, Контактна група з питань оборони України у форматі “Рамштайн” збиралася 12 лютого , вперше з моменту зміни керівництва Пентагону. У зустрічі взяв участь новий міністр оборони США Піт Гегсет. Це його перший візит на цій посаді.

Як надалі може трансформуватися формат “Рамштайн” — думка політолога

Джерело: uatv.ua (Світ)