Переговорний процес щодо досягнення миру в Україні — перший пріоритет Трампа, він зацікавлений у сильній угоді, — Буряченко

13 лютого 2025 р. 13:56

13 лютого 2025 р. 13:56


Президент США Дональд Трамп зацікавлений у максимальній активізації переговорного процесу щодо досягнення миру в Україні. Йому важливо показати справедливу, сильну угоду, щоб завершення гарячої фази війни РФ проти України було довгостроковим. І щоб прибрати будь-яку мотивацію для Російської Федерації напасти ще раз, при цьому зберігши суб’єктність України. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 13 лютого, поділився кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

Політолог підкреслив, що будь-які переговори, діалог, ухвалення рішення без України не реалізовуватимуться, про що не раз заявляв глава Української держави Володимир Зеленський.

“Як мінімум із логічної причини, що все-таки війна відбувається на нашій території. І про це неодноразово говорив президент України, як і загалом представники військово-політичного керівництва держави. Ба більше, якщо ухвалювати якісь рішення без України і без європейських партнерів, то ви думаєте, це зможе бути сильною угодою для нового лідера Сполучених Штатів на самому старті його президентського терміну? Навпаки, зараз він, як криголам, йтиме по реалізації своїх електоральних і, зокрема, зовнішньополітичних обіцянок, центральною з яких є завершення російсько-української війни”, — сказав Буряченко.

На його думку, Трампу важливо показати всьому світу, що Сполучені Штати залишаються сильним і надійним партнером.

“У нього є пряма зацікавленість у сильній угоді, в угоді показовій, у такій, яка б усьому світу показала, що Сполучені Штати залишаються надійним партнером. Щоб не сіяти недовіру, яка вже зараз, відверто кажучи, є серед найближчих і традиційних стратегічних партнерів США. Трампу потрібно показати справедливу сильну угоду, щоб завершення гарячої фази війни було довгостроковим. Щоби прибрати будь-яку мотивацію для Російської Федерації напасти ще раз, при цьому зберігши суб’єктність України”, — наголосив Буряченко.

Він упевнений, що переговорний процес із досягнення миру не ставитимуть на паузу.

“З точністю до навпаки. Процес зараз — у пріоритеті номер один у Трампа. Ми бачимо, що кожного дня робляться відповідні заяви, відбуваються контакти. Мало того, що цим займається, умовно кажучи, Кіт Келлог, спецпредставник з питань РФ і України. Але Трамп каже, що за пошуки рішень, пошуки сильної позиції відповідатиме ширше коло осіб. Це той самий Джей Ді Венс, віцепрезидент США, держсекретар Марко Рубіо та інші спецпредставники, наприклад, із Близького Сходу Стів Віткофф”, — сказав гість ефіру.

Буряченко нагадав, що велика американська делегація вже перебуває в Європі. Усі в очікуванні Мюнхенської конференції з безпеки — основного майданчика у світі, на якому визначатимуться основні тренди.

“Трамп дав дуже чіткі вказівки своїй команді, щоби усі разом “навалилися” на це питання, зчитали максимально велику кількість інформації від європейських партнерів, зрозуміли їхню позицію, і, звісно ж, провели перемовини з Україною. Уже підтверджено зустріч на полях Мюнхенської безпекової конференції президента Володимира Зеленського та віцепрезидента Сполучених Штатів Джей Ді Венса”, — зазначив політолог.

Олексій Буряченко також нагадав, що напередодні відбулася телефонна розмова телефонна між Трампом і Путіним, і потім між Трампом і Зеленським.

“Уже офіційно запущено процес роботи і синхронізації делегацій. Крім того, відбувся візит міністра фінансів США в Україну, а 20 лютого ми чекаємо безпосередньо Кіта Келлога в Києві. Концентрація подій настільки велика, що навіть, думаєш, чи готові сторони будуть витримувати такий божевільний режим”, — доповнив гість ефіру.

Він переконаний, що важливо сформулювати спільну позицію в трикутнику Європа — Сполучені Штати — Україна.

“Від цього залежатиме, наскільки сильною буде і позиція Трампа, якого ми точно маємо використати як такий собі криголам проти Путіна, для досягнення максимально сильної позиції України”, — резюмував гість ефіру.

Нагадаємо, президенти України та США 12 лютого провели розмову . Зеленський обговорив із Трампом можливості досягнення миру, готовність працювати разом на рівні команд, технологічні питання, зокрема, дрони та інші сучасні виробництва.

Переговорний процес щодо досягнення миру в Україні — перший пріоритет Трампа, він зацікавлений у сильній угоді, — Буряченко

Джерело: uatv.ua (Світ)