вологість:
тиск:
вітер:
Мюнхенська безпекова конференція: що обговорюватимуть і чого очікувати Україні — розбір політологині
Мюнхенська конференція з безпеки цього року буде дуже значуща. Одна з її основних тем — війна РФ проти України, точніше, як її можна завершити. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 13 лютого, сказала політолог Олеся Яхно.
“Мюнхенська конференція цього року буде досить значущою — у тому сенсі, що вона відбувається в період змін. Традиційна доповідь, яку публікують напередодні цієї події, недарма називається “Мультиполяризація”. На мій погляд, це дуже влучне слово, що відображає стадію, в якій перебуває світова система загалом. Це термін, який самі автори доповіді пояснюють, як щось середнє між багатополюсністю світової політики, коли з’являється дедалі більше країн, що впливають на правила гри, зокрема, Китай, Індія, країни глобального Півдня, і фрагментацією. Коли є різні позиції як усередині держав, так і між ними”, — зазначила Яхно.
У цьому сенсі, вважає вона, це зачіпає не тільки питання обговорення російської війни проти України і того, як її зупинити, а й глобальне тло і контекст війни, які багато в чому пояснюють, чому її не можна швидко завершити.
“Цей глобальний контекст якраз свідчить про те, як змінюється уявлення про глобальне лідерство і роль, зокрема, і США. Дії та заяви Трампа і різних представників його команди говорять про те, що Штати бачать своє глобальне лідерство не скрізь у світі, як це було раніше, а вибірково — у тих регіонах, де є американський інтерес. Це теж дуже показово і значуще, передовсім, для Європейського континенту”, — зазначила політологиня.
І, на думку Олесі Яхно, закономірно, що питання взаємовідносин і балансу участі у спільній політиці безпеки між США і Європою буде однією з важливих тем для обговорення на полях Мюнхенської конференції.
За її словами, те, що у президента США Дональда Трампа зараз вирішили призупинити обговорення мирного плану, це непогано. Представники Сполучених Штатів використовують майданчик Мюнхенської конференції, щоб почути позицію лідерів ЄС, і потім її ретранслювати та донести до Трампа.
“Це якраз добре, бо це не виключає Європу з контексту обговорення чи можливих перемовин щодо того, яким буде план завершення війни. Адже це передбачає безпеку європейського регіону загалом. На мій погляд, добре те, що представники переговорної групи адміністрації Дональда Трампа використовують майданчик Мюнхенської конференції, щоби почути позицію європейських лідерів, і щоби цю позицію ретранслювати, донести Трампу. І для того, щоб ця позиція враховувалася далі, я б сказала, в умовах, які можуть супроводжувати перемир’я. Тобто, це ті умови, які будуть реалізовуватися після можливого досягнення припинення вогню і далі на шляху до миру”, — акцентувала політологиня.
Вона не виключає, що найближчі тижні якраз покажуть обриси мирного підходу США і те, наскільки він узгоджується з баченням Європи та України.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський очолить українську делегацію на Мюнхенській безпековій конференції, яка відбудеться з 14 до 16 лютого.
![Мюнхенська безпекова конференція: що обговорюватимуть і чого очікувати Україні — розбір політологині](https://uatv.ua/wp-content/uploads/2024/09/01-21-690x398.jpg)
Новини рубріки
![...](https://static.ukrinform.com/photos/2025_02/thumb_files/630_360_1739467653-644.jpg)
Турецький нафтопереробний гігант Tupras відмовляється від російської нафти - Bloomberg
13 лютого 2025 р. 19:55
![...](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428x240/0/8f/58eabe92-f3f61edcb89294d9ac0d4d3e672498f0.png?v=8800_1)
"Україна має вести перемовини": Зеленський назвав необхідні гарантії для цього
13 лютого 2025 р. 19:52
![...](https://uatv.ua/wp-content/uploads/2025/02/Zelenskyj-2-690x425.jpg)
Путін хоче зробити так, щоб у нього були двосторонні переговори зі США, — Зеленський
13 лютого 2025 р. 19:29