Якщо Трамп укладе з Путіним слабку угоду, це стане прірвою для нього і США, — Буряченко

13 лютого 2025 р. 20:26

13 лютого 2025 р. 20:26


Напередодні президент США Дональд Трамп зробив багато резонансних заяв щодо мирних переговорів та майбутнього України. Ці заяви викликали жорстку критику з боку низки європейських лідерів. Насамперед олії у вогонь підлив сам Трамп, зв’язавшись телефоном із російським диктатором Путіним. На цьому сьогодні, 14 лютого, в ефірі телеканалу FREEДOM акцентував кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

“Заяв, дійсно, дуже багато. І насамперед звісно, олії у вогонь підлив сам Трамп, зв’язавшись телефоном із російським диктатором Путіним. Багато заяв викликали відверте нерозуміння союзниками США”, — зазначив політолог.

Він зазначив, що з боку Трампа можна було очікувати такого кроку.

“Річ у тім, що Трамп — не системний політик. Тому не варто було очікувати того, що він діятиме за канонами класичної дипломатії. І якщо оцінити його перший президентський термін, діяв він аналогічно. Інша річ, що зараз сильно змінився геополітичний ландшафт. Зараз, по суті, знищено всю архітектуру світової безпеки, міжнародне право. І ось у такій конфігурації зміни правопорядку роль особистості виходить на абсолютно новий рівень. І Трамп якраз показує цей рівень — його резонансні заяви демонструють, що тема врегулювання російсько-української війни для нього дуже важлива”, — зазначив Буряченко.

За його словами, Трамп чудово розуміє, що розв’язати питання миру в Україні буде тривалим і дуже непростим, тому готується до цього дуже серйозно і системно.

“Почнемо з того, що його до інавгурації Трампа було визначено спецпредставників, які промацували ґрунт, як різні міжнародні актори ставляться до майбутнього діалогу. Зараз Трамп визначив широке коло людей, які спільно шукатимуть підходи з позиції сили в майбутньому діалозі з Путіним. Усе це говорить про те, що Трамп обрав дуже серйозний і системний підхід до питання миру в Україні. І я думаю, у цьому Європа не залишиться осторонь, тому що вже на Мюнхенській конференції, яка стартує 14 лютого, віцепрезидент США Джей Ді Венс проведе низку зустрічей із європейськими лідерами, зокрема і з президентом Зеленським. Зрозуміло, що предметом розмови будуть якраз майбутні переговори про мир. Я думаю, це буде таке «зчитування» інформації з найближчих партнерів і насамперед з України для того, щоб повністю сформувати позицію самого Трампа”, — вважає політолог.

За його словами, те, що комунікація з Путіним відбулася до цього, пов’язано насамперед з імпульсивною фігурою самого Трампа.

“Трамп хоче дуже швидко зорієнтуватися з треком мирних переговорів і водночас вирішив “промацати” Путіна на можливий коридор діалогу, компромісів і особисто для себе зрозуміти настрій московського диктатора. Тому не думаю, що вони домовилися про щось серйозне. Питання в іншому — якщо Трамп зараз укладе, за його формулюваннями, слабку угоду, він завдасть непоправного удару і собі особисто, і США. Якщо він посіє хоч найменшу недовіру через підігрування Путіну серед своїх партнерів, це незабаром перетвориться на прірву для самого Трампа”, — резюмував Олексій Буряченко.

Якщо Трамп укладе з Путіним слабку угоду, це стане прірвою для нього і США, — Буряченко

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua