16-й пакет санкцій ЄС проти Росії: які нові обмеження буде запроваджено щодо країни-агресора (ВІДЕО)

20 лютого 2025 р. 21:50

20 лютого 2025 р. 21:50


Нові обмеження щодо російського тіньового флоту, експорту скрапленого природного газу та алюмінію з Росії. Посли Європейського Союзу погодили 16-й пакет санкцій проти країни-агресора. Брюссель посилює боротьбу з обходом обмежень і запроваджує нові заборони на імпорт та експорт, повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, розповідає FREEДOM .

Країни ЄС погодили новий, 16-й пакет санкцій щодо Росії. Ще 13 російських банків відключать від міжнародної платіжної системи SWIFT. Вісім медіакомпаній країни-агресора позбудуться своїх ліцензій для роботи на території ЄС, повідомила президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн.

“Я вітаю угоду по-нашому 16-му пакету санкцій. ЄС ще більше посилює боротьбу з обходом санкцій, націлившись на більшу кількість суден “тіньового флоту” Путіна і запроваджуючи нові заборони на імпорт та експорт. Ми маємо намір продовжувати тиск на Кремль”, — написала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у соцмережі Х.

Нові обмеження щодо російського тіньового флоту передбачають можливість покарання капітанів і власників суден. Якщо вони опиняться під санкціями, то не зможуть в’їхати в ЄС, а їхні активи будуть заморожені. Крім того, Брюссель додасть до списку санкцій ще 73 танкери. Їм буде закрито вхід у порти та гавані Євросоюзу, а стороннім компаніям заборонять надавати таким суднам будь-які послуги. Тіньовий флот Росії — потенційна загроза безпеці Європейського Союзу, впевнені в Європарламенті.

“Флот складається зі старих суден, які погано обслуговуються і можуть стати причиною розливу нафти в таких вразливих екосистемах, як Балтійське море. До цього слід додати відсутність страховки для цих суден і непрозорість їхніх власників і прапорів, під якими вони ходять, що сильно ускладнює моніторинг і регулювання. Для мене очевидно, що Росія може використовувати ризик забруднення довкілля, як важіль тиску на Європу, що може мати жахливі наслідки”, — заявив депутат Європейського парламенту Енгін Ероглу в коментарі виданню Guildhall.

Крім подальшого посилення обмежень експорту російської нафти, 16-й пакет санкцій ЄС націлений на російську металургію. Він включає заборону на імпорт первинного алюмінію з Російської Федерації.

“Алюмінієве питання стоїть досить гостро. Чому? Тому що це виробництво літаків, виробництво відразу низки приладів. Алюміній є одним із найпривабливіших матеріалів, які використовуються у найрізноманітніших сферах, починаючи від машинобудування і закінчуючи тими гаджетами, якими всі ми користуємося”, — прокоментував голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.

Заборона на імпорт алюмінію впроваджуватиметься поетапно протягом року з моменту офіційного ухвалення пакета.

Йдеться про те, щоб запровадити так зване поетапне обмеження імпорту алюмінію, і це справді вимагатиме від європейських і не тільки європейських учасників ринку якимось чином переглянути свої виробничі ланцюжки, переглянути свої логістичні ланцюги.

У межах 16-го пакету санкцій Євросоюз не запроваджуватиме повну заборону на закупівлі російського скрапленого природного газу. Натомість буде зупинено постачання російського СПГ на термінали, які не під’єднані до загальної газорозподільної системи ЄС. Тобто обмеження вплине лише на частину імпорту. Міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас висловив жаль з приводу того, що нові санкції не торкнуться всього російського скрапленого газу на європейському ринку. Адже ЄС у 2024 році закупив у Росії СПГ на більш ніж 6 млрд євро. А це на 18% більше, ніж 2023 року.

“Оскільки торік попит на газ у ЄС не змінився, необхідно продовжувати роботу з диверсифікації постачань енергоносіїв і зниження вразливості Європи до волатильності ринку СПГ”, — повідомила аналітикиня американського Інституту енергетики та фінансового аналізу Ана Марія Яллер-Макаревич у соцмережі Х.

Під забороною тепер опиниться й обладнання для відеоігор. Його Росія використовує для управління безпілотниками.

“Ми дійсно вивчаємо всі типи речей, які допомагають Росії вести цю війну, щоб включити їх до списку санкцій. Я маю на увазі навіть такі елементи як ігрові консолі, тому що, мабуть, з їхньою допомогою вони керують безпілотниками. тобто ми намагаємося бути креативними. Або санкції щодо хімікатів, які необхідні для російської військової промисловості”, — заявила верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас.

Уповноважений президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк повідомив, що 16-й пакет санкцій ЄС щодо Росії планують затвердити найближчими днями. Нові обмеження мають набути чинності 24 лютого 2025 року — у третю річницю початку повномасштабної війни Російської Федерації проти України.

16-й пакет санкцій ЄС проти Росії: які нові обмеження буде запроваджено щодо країни-агресора (ВІДЕО)

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua