Питання членства України в НАТО не можна знімати з переговорного процесу — думка політологині

20 лютого 2025 р. 23:12

20 лютого 2025 р. 23:12


Судячи із заяв лідерів США та Німеччини, Україна навряд чи отримає запрошення на членство в НАТО. Але дуже важливо, що лунають заклики щодо вступу до Альянсу, зокрема з боку Литви, тому що членство України в НАТО є аргументом у переговорах про гарантії безпеки. На цьому сьогодні, 20 лютого, в ефірі телеканалу FREEДOM акцентувала політологиня Олеся Яхно.

“Дуже правильно, що лунають такі заяви й заклики. Адже навіть попри те, що навряд чи Україна отримає запрошення на членство в Альянсі, важливо говорити, що це є аргументом у переговорах про гарантії безпеки. І якщо не буде членства в НАТО, то що може стати надійною гарантією безпеки? Відмовлятися від цього пункту ще до переговорів — це справді помилково”, — зазначила політологиня.

За її словами, це важливо ще й з іншої причини.

“Знаєте, Росія завжди діє так, якщо немає достатнього протистояння. І якщо є м’якість, то треба тиснути далі й таким катком намагатися нав’язати свою позицію. І та ідея, яку ми чули, що НАТО має повернутися до кордонів 1997 року, ці вимоги напряму впливають на оборонну політику Альянсу навіть без членства в ньому України”, — пояснила гостя ефіру.

За її словами, дуже правильно, що країни Балтії акцентують на цьому пункті.

“Вони акцентують на тому, що не можна знімати цей пункт з переговорного процесу. Тому що мотивація України вступити в НАТО й сама ідея актуалізувалася після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Тому тут причина в самій Росії. І для того, щоб країни Європи відчували надійність неповторення таких загроз, східний фланг НАТО потрібно зміцнювати. Крім того, країни ЄС мають чути зобов’язання з боку Росії про ненапад, а не НАТО має давати зобов’язання Росії”, — підсумувала Олеся Яхно.

Питання членства України в НАТО не можна знімати з переговорного процесу — думка політологині

Джерело: uatv.ua (Світ)