Візит Макрона і Стармера до США: про що йтиметься у Вашингтоні, припустив Леонов

22 лютого 2025 р. 10:27

22 лютого 2025 р. 10:27


Європа може запропонувати США те, що допоможе Америці в стримуванні Китаю. Про це в прямому ефірі телеканалу FREEДOM заявив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Олександр Леонов.

“Європа може запропонувати Сполученим Штатам певні речі. Я б не говорив тільки про Україну, тому що від Європи залежить, наприклад, ефективність протистояння Сполучених Штатів із Китаєм. Одна з головних генеральних ліній Трампа стримування Китаю. Він говорить про це постійно, про це пишуть у документах стратегічного характеру, які зараз ухвалюють у США. І без Європи таке стримування неможливе, щонайменше з точки зору ефективності”, зазначив спікер.

Європа і Сполучені Штати найбільші торговельні партнери Китаю, нагадав Леонов. За його словами, якщо тільки Сполучені Штати вестимуть торговельну війну з Китаєм, Пекін може компенсувати втрати в Європі. Тим часом втрати США компенсувати буде важко.

Олександр Леонов також вважає, що саме президент Франції Еммануель Макрон зараз сприймається, зокрема Китаєм, як справжній європейський лідер.

“Він неодноразово брав на себе ініціативу, говорив про сміливі рішення, пропозиції. Коли лідер Китаю Сі Цзіньпін прилітав до Європи, то зустрічався саме з президентом Франції, а не, наприклад, з канцлером Німеччини. Очевидно, що Макрон зараз сприймається як один із лідерів Європи, глава країни, яка має ядерну зброю, і лідер, який може говорити про гарантії безпеки для України, зокрема за допомогою присутності збройних сил. З цієї точки зору, очевидно, Європа не тільки має право бути присутньою за столом переговорів. Це необхідність. Дональд Трамп стверджує і наполягає на тому, що Європа повинна брати на себе відповідальність за Україну. А без Європи вирішувати питання миру просто нереально”, упевнений гість ефіру.

Висловився Леонов і про військову підтримку України з боку США та Євросоюзу. За його словами, все-таки без участі американців, Європі буде важко.

“Європі та Україні буде дуже важко забезпечити той самий обсяг [військової допомоги]. Однак є важливий нюанс, коли ми говоримо про необхідність Європи набути суб’єктності в питаннях оборони. Європа до цього йде з 2022 року, розгортає нові підприємства військово-промислового комплексу. В Європейському Союзі з’явився комісаріат з питань оборони та космосу, що за фактом свідчить про поступове перетворення ЄС з економіко-політичного союзу на економіко-політичний-військовий союз”, акцентував гість ефіру.

Таким чином, вважає він, уже можна говорити про додаткові механізми, як-от купівля зброї в інших країнах, зокрема в Південній Кореї. Її обсяги озброєнь приблизно відповідають російським, з урахуванням нинішніх втрат на полі бою.

Раніше повідомлялось, що президент Франції Еммануель Макрон і прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер наступного тижня вирушать до Вашингтона. Як пише The Telegraph, Стармер везе з собою стратегію розгортання військ Європи в Україні

Візит Макрона і Стармера до США: про що йтиметься у Вашингтоні, припустив Леонов

Джерело: uatv.ua (Світ)