Будь-яка угода між партнерами має бути з обопільною користю, — Зеленський

23 лютого 2025 р. 18:36

23 лютого 2025 р. 18:36


У стратегічних партнерів має бути бажання підписувати угоду. Хочеться, щоб ця угода була без скандалу. Щоб це була обопільна користь для наших народів. Так президент України Володимир Зеленський сьогодні, 23 лютого, під час пресконференції в межах форуму “Україна. Рік 2025” прокоментував майбутню угоду між США та Україною про рідкісноземельні метали, яка наразі обговорюється українською та американською стороною, передає FREEДOM .

“У США має бути розуміння, що вони не просто дають гроші Україні, а Україна не просто ці гроші отримає, а зможе підняти економіку і це може бути гарантіями безпеки.  Хочеться, щоб ця угода була без скандалу. Щоб це була обопільна користь для наших народів або для американського бізнесу і для нашого бізнесу. Я вважаю, що саме таку угоду потрібно підписувати, щоб був і захист, і щоб, вибачте за такий вираз, отримати задоволення від партнерських взаємин. Оскільки це вже не партнерство, коли задоволення немає”, — зазначив президент України.

Він також прокоментував можливе зупинення постачання військової допомоги від США Україні, якщо Київ не підпише цю угоду.

“Зараз допомога є. Хоча заради справедливості варто зазначити, що вона — стара, це допомога з минулих часів — підтримка Конгресу США двопартійна, партії республіканців і партії демократів. Ми вдячні, що ця допомога не зупинена. Вона все ще йде через повільні поставки. Тоді проголосували понад 15 млрд доларів — у зброю і в різні технічні засоби ці гроші. Нічого не зупинено. Але нічого нового і не оголошено. Ось у такому стані ми сьогодні перебуваємо. І я вважаю, щоб було щось нове, так я бачу логіку цієї угоди, потрібно зрозуміти, як ми це нове будемо віддавати. Тому я так і реагую на старі борги. Ми готові проговорити формат — що ми отримаємо і як ми це віддаємо. Ми готові це проговорити в цій угоді”, — розповів Володимир Зеленський.

Що стосується самої процедури підписання цієї угоди, президент України вважає, що її можуть підписати прем’єр-міністри країн, а потім український парламент може її ратифікувати.

“До речі, про це ми говорили з Венсом на Мюнхенській конференції. Ми говорили з ним: якщо ви хочете бачити там цифри або відсотки, то в будь-якому разі потрібно дивитися на наші закони. Але в будь-якому разі ми вважаємо, що необхідна буде ратифікація парламентом України. Можна підписати, потім ратифікувати. Можуть прем’єр-міністри підписати, а потім ратифікувати. І ми хотіли б зустрітися з президентом Трампом і поставити крапку на цій угоді. Але тут потрібно йти один одному назустріч. Тому що коли в сім’ї один щасливчик, а всі інші — нещасливі, це — не дуже щаслива сім’я. Так, у нас складна ситуація. У нас у країні — війна. Так, нам потрібна допомога, але без втрати гідності”, — підкреслив глава української держави.

Будь-яка угода між партнерами має бути з обопільною користю, — Зеленський

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua